Panda Security broni w firmie i domu

Firma Panda Security (dawniej Panda Software) przedstawiła nową strategię walki ze współczesnymi zagrożeniami dla sieci korporacyjnych i komputerów domowych. Najnowsze produkty dla firm, instytucji i użytkowników indywidualnych wykorzystują koncepcję „zbiorowej inteligencji”, ulepszone mechanizmy ochrony proaktywnej i reaktywnej. Dzięki nowej organizacji firmy Panda Security, zwiększy się skala i skuteczność walki z malware na całym świecie.

Współczesne zagrożenia internetowe w niczym nie przypominają wirusów sprzed kilku lat: celem ich tworzenia jest przynoszenie zysków cyberprzestępcom. Złośliwe programy produkowane są dziś seryjnie i sprzedawane jak zwykłe produkty, a na dodatek, aby ich użyć nie trzeba posiadać zaawansowanej wiedzy technicznej. Pojawiają się metazagrożenia, czyli aplikacje do tworzenia malware, do którego dystrybucji przestępcy wykorzystują serwisy społecznościowe Web 2.0. Wszystko to sprawia, że do sieci trafia coraz większa ilość coraz bardziej zróżnicowanego i trudniejszego do wykrycia złośliwego oprogramowania. Na celowniku żądnych zysku cyberprzestępców znalazły się firmy, wobec których stosuje się szantaż elektroniczny i internetowe szpiegostwo.

„Panda zmienia się wraz z realiami, w których funkcjonują nasi klienci biznesowi i indywidualni. Aby skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom, które na nich czyhają ulepszyliśmy organizację naszej firmy i zmieniliśmy jej wizerunek” – tłumaczy Piotr Bury, Country Manager Panda Security w Polsce. „Nasz slogan >>One step ahead<< to nowe zadanie – dziś nie wystarczy już reagować na zagrożenia, ale trzeba je przewidywać i eliminować z wyprzedzeniem. Mamy również ambicje być zawsze o krok przed konkurencją” – dodaje Bury.

Aby zwalczać nowe zagrożenia firma Panda Security opracowała nowy model ochrony systemów IT o nazwie Mega Detection, na który składają się:
–    permanentna ochrona i codzienne aktualizacje,
–    ochrona proaktywna, która – korzystając z Technologii TruPrevent i heurystyki genetycznej i behawioralnej – wykrywa nowe, nieskatalogowane zagrożenia,
–    dogłębne skanowanie całego systemu dzięki skanerowi online Panda TotalScan Pro, wykrywającemu zagrożenia przenikające przez standardowe rozwiązania antywirusowe,
–    zbiorowa inteligencja – samouczący się system zbierania i automatycznego przetwarzania danych o zagrożeniach z całego świata,
–    obsługa techniczna w trybie 24/7/365.

Firma Panda Security przedstawiła całą gamę sprzętowych i programowych rozwiązań dla biznesu oraz nowe wersje programów dla użytkowników indywidualnych. Panda EnterpriSecure to sieciowy system ochrony stacji roboczych i serwerów wszystkich platform. Dla firm o infrastrukturze heterogenicznej firma Panda Security przygotowała wydajne serwery bezpieczeństwa sieciowego klasy UTM (np. Panda GateDefender Performa) wyposażone w technologie proaktywne. Małym firmom oraz instytucjom wymagającym od infrastruktury elastyczności (np. z powodu dużej mobilności pracowników) Panda Security oferuje usługi zarządzane, np. rozwiązanie WebAdmin czy Malware Radar, które nie wymagają instalacji obszernych programów na komputerach i serwerach, a umożliwiają m.in. centralne zarządzanie skanowaniem całej sieci.

Użytkownicy indywidualni natomiast mogą teraz korzystać z najnowszych, polskich wersji znanych programów Panda Antivirus 2008, Panda Antivirus+Firewall 2008 i Panda Internet Security 2008 bazujących na modelu Mega Detection i oferowanych standardowo z licencją na 3 komputery.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry