Panda udostępnia nowy bezpłatny skaner online

Firma Panda Security udostępniła najnowszą wersję bezpłatnego skanera online Panda ActiveScan 2.0. Narzędzie skanuje i wykrywa tysiące nowych zagrożeń, rozpoznając wszystkie złośliwe programy, które nie zostały wykryte przez inne systemy antywirusowe.
Z danych laboratorium PandaLabs wynika, że około 23% komputerów jest zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem pomimo zainstalowanych systemów bezpieczeństwa. Aby rozwiązać ten problem, Panda Security opracowała nowe narzędzie online – skaner ActiveScan 2.0, który wykrywa wszelkiego rodzaju złośliwe kody. Także te, które nie zostały wykryte przez inne systemy zabezpieczeń. Panda ActiveScan 2.0 wyróżnia się znacznie wyższą skutecznością wykrywania złośliwego oprogramowania, zapewniając łatwe i natychmiastowe neutralizowanie wszelkiego wykrytego złośliwego oprogramowania (programów typu adware, programów szpiegujących, a nawet rootkitów).

Obecnie z ActiveScan 2.0 korzysta ponad 5 milionów użytkowników miesięcznie. Udostępniono im możliwość bezpłatnego szacowania bezpieczeństwa w oparciu o bazę liczącą ponad 11 milionów próbek złośliwego oprogramowania i ponad 100 milionów przeanalizowanych programów.

Cyberprzestępcy rozpowszechniają codziennie nawet 2000 tysiące nowych zagrożeń. Tworzą je tak, by mogły zostać ukryte w komputerze i posłużyć do kradzieży osobistych i poufnych danych. Tak duża liczba nowych złośliwych kodów sprawia, że tradycyjne laboratoria zajmujące się opracowywaniem zabezpieczeń są przeciążone i nie są w stanie generować szczepionek potrzebnych do neutralizacji szkodliwego oprogramowania. W rezultacie wiele komputerów jest zainfekowanych, a ich użytkownicy nie mając o tym pojęcia myślą, że klasyczny program antywirusowy gwarantuje im pełną ochronę.

Panda Security opracowała nowe narzędzie ActiveScan 2.0, ponieważ tradycyjny model ochrony antywirusowej nie jest już w pełni skuteczny. Skaner działa w oparciu o system Kolektywnej Inteligencji, dzięki któremu wykrywa dużo więcej złośliwych programów niż inne rozwiązania. Nowy system w sposób scentralizowany gromadzi i przechowuje informacje na temat zachowania złośliwych kodów, fragmenty plików, próbki nowego złośliwego oprogramowania itp. Dane te pochodzą od społeczności użytkowników i są automatycznie analizowane i klasyfikowane, a także porównywane z potężną bazą danych laboratorium Panda Security. Dzięki temu ActiveScan 2.0 wykrywa ukryte na komputerach zagrożenia – także rootkity i trojany stworzone w celu kradzieży poufnych danych, np. wykorzystywanych podczas przeprowadzania operacji bankowych.

Narzędzie jest kompatybilne ze wszystkimi programami antywirusowymi dostępnymi na rynku. Można go także używać w przeglądarkach Internet Explorer oraz Firefox.

www.infectedornot.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Automatyzacja testowania - prawdy i mity
13.05.2021 - 14.05.2021
e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Lubelskie Dni Informatyki
29.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry