Pascal i Targeo łączą siły

Miłośnicy białego szaleństwa planują wypoczynek w górach i sięgają po ulubiony przewodnik. Wyciągi, trasy, szkółki, ceny karnetów, aktualne warunki śniegowe i wiele więcej można teraz sprawdzić przez Internet lub w komórce. Dzięki wspólnemu projektowi Wydawnictwa Pascal i Targeo, najważniejsze informacje z tegorocznego przewodnika dla narciarzy i snowboardzistów „Polska na zimę” dostępne są również na mapach Targeo.pl i Targeo.mobi.
Ferie zimowe za pasem i już za chwilę cała Polska ruszy na upragniony zimowy wypoczynek. Większość kwater w zimowych kurortach jest dawno zarezerwowana, a ci, którzy chcą wyjechać i rezerwacji jeszcze nie mają, poszukują właśnie ostatnich miejsc w dobrej lokalizacji. Wybierając miejsce warto zerknąć na mapę Targeo.pl, gdzie dostępne są informacje o ośrodkach narciarskich w Polsce opracowane przez Wydawnictwo Pascal – wydawcę przewodnika „Polska na zimę 2007/2008” i poradnika „Narty”.

Integracja danych zgromadzonych w drukowanej wersji przewodników Pascala z cyfrowymi mapami Targeo pozwoliła stworzyć przyjazny użytkownikowi narciarski serwis informacyjny. Na mapach Targeo.pl i Targeo.mobi można zobaczyć wizualizacje wyciągów i tras zjazdowych, wypożyczalnie sprzętu, punkty serwisowe czy szkółki narciarskie, a także sprawdzić godziny działania wyciągu i cenę karnetu.

Cieszę się, że treści opracowane przez Wydawnictwo Pascal wzbogacają mapy Targeo i dotrą do miłośników narciarstwa i snowboardu. Widzimy duży potencjał w udostępnianiu informacji turystycznych drogą elektroniczną – mówi Andrzej Żywicki, członek zarządu Wydawnictwa Pascal. Pascal jest największym dostawcą treści turystycznych w Polsce, a rozwój elektronicznych kanałów dostarczania informacji oznacza w tej dziedzinie zupełnie nowe możliwości. – Dając możliwość dostępu do aktualnych informacji w wielu kanałach przekazu równocześnie, odpowiadamy na oczekiwania różnych grup odbiorców, a informacja może dotrzeć do większej liczby osób. Projekt Pascala i Targeo to przykład dostarczania treści dla najpopularniejszych platform komunikacyjnych, takich jak serwisy internetowe czy telefonia komórkowa – dodaje Andrzej Żywicki.

Pascal i Targeo nie zapominają o licznej i wciąż rosnącej społeczności internautów surfujących po Sieci przez telefony komórkowe i popularne smartfony, które coraz częściej pełnią dziś rolę przenośnych komputerów kieszonkowych. Targeo.mobi to unikalna aplikacja umożliwiająca korzystanie z map Targeo na telefonie komórkowym. Rozszerzenie o przewodnik zimowy Pascala pozwala użytkownikom aplikacji na wyszukiwanie i przeglądanie informacji narciarskich w telefonie, podobnie jak na platformie internetowej. Aby skorzystać z tych możliwości wystarczy pod adresem http://targeo.mobi/pascal pobrać aktualną wersję aplikacji na swój telefon komórkowy.

Dostęp do informacji przez telefon komórkowy to przejaw aktywnego stylu życia, z którego korzystają już nie tylko profesjonaliści, ale wszyscy, którzy cenią sobie czas i wygodę – mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo, współtwórcy platformy Targeo. – Zimowy wyjazd czy wspólne wakacje to czas odpoczynku. Połączenie zasobów Pascala z lokalizatorem mobilnym Targeo.mobi ma sprawić, że podczas wyjazdu w góry niezbędne informacje będą zawsze w zasięgu ręki.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry