PayU partnerem Google: Android Pay dla polskiego e-biznesu

Spółka PayU została partnerem Google w zakresie wdrażania Android Pay. Sprzedawcy internetowi współpracujący z PayU w Polsce mogą udostępnić nową formę płatności w swoich aplikacjach mobilnych.

PayU partnerem Google: Android Pay dla polskiego e-biznesu 1Polska to drugi, po Wielkiej Brytanii, kraj w regionie EMEA i szósty na świecie, w którym Google wprowadziło Android Pay, a PayU jest  jednym z pierwszych partnerów Google’a na tym rynku działającym w obszarze płatności dla e-commerce.

Chcemy, aby płatności w aplikacji były proste dla wszystkich, dlatego wybraliśmy PayU jako naszego partnera w zakresie wdrażania Android Pay na rynku e-commerce w Polsce. Sprzedawcy internetowi dołączą do ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce, gdzie kupujący mogą bezproblemowo zapłacić, dotykając ekranu telefonu z systemem Android – mówi Spencer Spinnell, Director of Business Development, Google.

Współpraca obu firm stwarza szansę dla przyspieszenia rozwoju m-handlu (zakupy internetowe na telefonie) oraz  nowe korzyści dla kupujących, którzy robiąc zakupy on-line uzyskali dostęp do płatności mobilnych, z których korzystają już w sklepach stacjonarnych.

Polski rynek jest doskonałym miejscem do wdrażania innowacyjnych rozwiązań finansowych. Nowe produkty i usługi związane z płatnościami są w Polsce bardzo szybko przyswajane przez konsumentów. Jako PayU chcemy stworzyć dla wszystkich kupujących on-line środowisko, w którym będą mogli zawsze i wszędzie korzystać z najnowszych i najwygodniejszych form płatności, również mobilnych. Android Pay jest jednym z najlepszych przykładów takich płatności, dlatego jestem przekonany, że współpraca Google z PayU zaowocuje bardzo dobrymi wynikami w m-commerce – mówi Mario Shiliashki, prezes i dyrektor generalny PayU na region EMEA.

Android Pay zadebiutował w Polsce 17 listopada 2016 roku i jest obecnie dostępny dla klientów posiadających karty wydane przez Alior Bank, BZ WBK i T-Mobile Usługi Bankowe oraz korzystających z urządzeń z systemem Android w wersji KitKat 4.4 lub nowszym.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top