PayU i PIXERS rozpoczynają międzynarodową współpracę

Opublikowano: 13 lutego 2018. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Sprzedaż transgraniczna (z ang. cross-border) to jeden z najważniejszych trendów w e-handlu w 2018 r. Oznacza to dla polskich sklepów internetowych szansę rozwoju biznesu na nowych rynkach. Jedną z firm, która zamierza podbić serca kolejnych konsumentów jest PIXERS.

Polskie sklepy internetowe mają bardzo dobrą ofertę produktową i z powodzeniem mogłyby odważniej ją prezentować zagranicznym klientom. Sukcesy takich przedsięwzięć jak Eobuwie, Answear.com, a także marek z Grupy LPP potwierdzają, że zainteresowanie zakupami w Polsce wśród konsumentów z Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Niemiec, Bułgarii, krajów nadbałtyckich, a nawet z Grecji wzrasta – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, Country Manager PayU w Polsce.

Jednym z rozwiązań usprawniających zarządzanie e-biznesem działającym nawet na kilkudziesięciu różnych rynkach, jest integracja z platformą płatniczą gwarantującą dostęp do popularnych lokalnych metod płatności i natychmiastowe rozliczenie każdej transakcji. PIXERS, oferujący spersonalizowane usługi graficzne na tapetach, fototapetach, naklejkach czy obrazach, właśnie wdrożył takie rozwiązanie.

Działamy na rynku Home&Deco od 8 lat, dostarczając spersonalizowane dekoracje klientom z 99 krajów. Oferujemy usługi najwyższej jakości i wciąż rozszerzamy naszą ofertę. Realizujemy transakcje w 16 walutach, ale planujemy dalszy rozwój na rynkach zarówno europejskich, jak i tych bardziej egzotycznych jak np. Indie, dlatego PayU jest dla nas idealnym partnerem biznesowym. Z jednej strony umożliwiamy klientom skorzystanie wszędzie z tej samej platformy, obsługiwanej przez znaną i zaufaną markę, a z drugiej — poszerzamy ofertę płatności online o kolejną możliwość, co jest dla naszych klientów ważnym atutem. Zależy nam na tym, by mieli wybór, a zakupu dokonywali w komfortowy i bezpieczny sposób. Obecnie PayU obsługuje transakcje w aż 6 kluczowych dla nas walutach, a już wkrótce możliwe będzie dokonanie zakupów w ramach systemu Raty z PayU oraz odroczenie terminu płatności, dzięki usłudze PayU Płacę Później – mówi Aleksandra Szol-Tułecka, CEO PIXERS.

Platforma PayU Hub, którą wybrał PIXERS, agreguje wszystkie usługi oferowane przez PayU na świecie, tj. w trzech największych pod względem dynamiki wzrostu gospodarczego regionach: w obszarze EMEA (który obejmuje także Polskę), w Ameryce Łacińskiej oraz w Indiach. Dzięki integracji z jednym API sklepy mogą uzyskać dostęp do kilkuset lokalnych metod płatności i portfeli elektronicznych oraz usług finansowych takich jak raty online czy odroczenie płatności.

Dawid ZarazińskiPayU i PIXERS rozpoczynają międzynarodową współpracę

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.