Peter Thiel sprzedaje akcje w Facebooku

Pierwszy zewnętrzny inwestor Facebooka sprzedał większość swoich akcji. Czy odbije się to na i tak słabej kondycji serwisu?

Peter Thiel sprzedaje akcje w Facebooku 1Peter Thiel sprzedał większość swoich akcji w Facebooku. Inwestor pozbył się 20,06 mln akcji o średniej cenie 19,73 dolarów. W jego rękach pozostało 5,6 mln akcji.

Thiel był pierwszym inwestorem zewnętrznym Facebooka. W 2004 roku wyłożył 500 tys. dolarów na jego rozwój, za co otrzymał 10 proc. akcji w spółce, które zostały następnie zredukowane do poziomu 3 proc.

Umowa sprzedaży miała zostać zaaranżowana jeszcze przed ogłoszeniem IPO, kiedy cena akcji kształtowała się na poziomie 38 dolarów. Thiel mógł ją sfinalizować w ubiegłym tygodniu.

Akcje Facebooka nieustannie tracą na wartości: obecnie kosztują 20 dolarów. I choć dla Petera Thiela nie była to z pewnością dobra wiadomość, to na transakcji zarobił około 400 mln dolarów. Oznacza to wyjątkowy zwrot z poniesionej kilka lat temu inwestycji.

Pozostaje pytanie jak na decyzję Thiela zareaguje giełda. Sprzedaż tak dużej części akcji przez najstarszego i jednego z najbardziej znanych inwestorów może być odczytane jako kolejny przejaw słabej kondycji Facebooka.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry