Phishing, pharming i sieci zombie

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, opublikował w autorskiej Encyklopedii Wirusów VirusList.pl nowy artykuł pt.: „Phishing, pharming i sieci zombie – to czego nie wiesz o swoim komputerze”. Tekst autorstwa Macieja Ziarka, niezależnego analityka współpracującego z Kaspersky Lab Polska, w sposób przystępny tłumaczy metody wykorzystywane przez cyberprzestępców do oszukiwania i okradania nas z danych oraz pieniędzy.

Scenariuszy ataków komputerowych czy sieciowych jest tak samo wiele, jak wielka i rozległa jest wiedza i pomysłowość atakującego. Są metody bardziej wyrafinowane i skomplikowane oraz takie, do których wystarczy podstawowa wiedza informatyczna. Autor artykułu skupił się na metodach podrabiania wiadomości, wyłudzania pieniędzy i danych osobowych a także przejmowania i wykorzystywania maszyn niczego nieświadomych użytkowników do atakowania innych komputerów.

„Phishing to forma wyłudzenia danych użytkownika, takich jak nr konta, identyfikatory używane podczas logowania i hasła. Oczywiście wykraść można wiele więcej informacji, ale najczęściej chodzi o banki, gdyż te przynoszą największe zyski”, mówi Maciej Ziarek, autor artykułu. „Metoda nie jest skomplikowana, narzędzi do przeprowadzenia ataku jest w sieci mnóstwo, tak więc do jej wykorzystania nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy. Na szczęście, jak pokazują najnowsze badania, phishing, jest coraz mniej opłacalny, rośnie także wykrywalność sprawców tego typu przestępstw.”

Artykuł: pod tym linkiem

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top