Pięć inspirujących filmów o social media

Opublikowano: 10 czerwca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Internet to nie tylko miejsce pracy dla wielu z nas. To również szereg interesujących zjawisk, wpływających na różne aspekty naszego życia. Jednym z nich są tzw. media społeczne (ang. social media). Przedstawiamy pięć inspirujących filmów poświęconych im właśnie.

1. Rewolucja social media

Na początek odświeżona wersja niezwykle popularnego filmu-prezentacji Social Media Revolution. W bardzo sugestywny i przemawiający do wyobraźni sposób przedstawione zostało tu znaczenie mediów społecznych, zwłaszcza w kontekście biznesowym. Polecamy!

2. Internet a decyzje zakupowe

Mający już swoje lata film jest jednym z najpopularniejszych klipów poświęconych social media na YouTube (517 882 wyświetleń). Za pomocą prostych środków przedstawia wpływ jakie nowe media mają na decyzje zakupowe.

3. Internet i marketingowe plemiona

Pierwsza z dwóch prezentacji na TED, które chcemy dziś polecić to wystąpienie Setha Godina, przedsiębiorcy i bloggera, który „przekonuje, że nastanie ery internetu oznacza kres ery marketingu masowego i przywraca do życia wspólnoty z zamierzchłej przeszłości – plemiona. Ustanowione na bazie wspólnych idei i wartości, plemiona dają zwykłym ludziom moc przewodzenia i dokonywania wielkich zmian. Seth zachęca, byśmy z niej korzystali”.

4. Omijanie cenzury

Druga z polecanych dziś prezentacji TED wygłoszona została dokładnie rok temu przez Clay’a Shirky, amerykańskiego pisarza, konsultanta i nauczyciela. Shirky mniej odnosi się do aspektu biznesowego, mówiąc o tym jak Facebook, czy Twitter pomagają obywatelom krajów niedemokratycznych omijać cenzurę, czy informować o tym, co dzieje się w ich ojczyznach.

5. Media online w naszej firmie

Ostatnie polecane przez nas dziś wideo skierowane jest bardziej do firm, które wciąż nie doceniają potencjału mediów elektronicznych, w tym social media. Ciekawie wykonana, w bardzo przystępny sposób przybliża możliwości wykorzystania internetu w promocji prowadzonej działalności.

The Online Media from RealWire on Vimeo.

Niniejszym artykułem rozpoczynamy serię wpisów pokazujących interesujące treści, które inspirować mogą nie tylko przedsiębiorców związanych z e-biznesem. Chcemy na sieć spoglądać w szerszym nieco kontekście: na poważnie, a czasem i z przymrużeniem oka. Jeśli macie Państwo swoje propozycje podobnych tematów lub własne treści do podzielenia się – prosimy o informację w komentarzach lub na adres redakcja@e-biznes.pl.

Dawid ZarazińskiPięć inspirujących filmów o social media

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.