Pierwsza gra AdAction na iPhone’a już w App Store

Firma AdAction przygotowała swoją pierwszą grę w wersji na telefon iPhone. Aplikacja jest już dostępna dla wszystkich posiadaczy tego telefonu w sklepie App Store. Jest to jednocześnie pierwsza gra z polską instrukcją jaką można pobrać z platformy Apple.

Gra nazywa się Rock’em Blocks i jest grą logiczną, w której należy układać obok siebie we właściwym porządku kolorowe kamienie, a zadanie dodatkowo utrudnia upływający czas. Na potrzeby promocji został przygotowany prosty serwis internetowy promujący grę pod adresem www.rockemblocks.com. Grę można pobrać ze sklepu Apple czyli z App Store za 99 centów. Co istotne jest to pierwsza gra w App Store w polskiej wersji językowej.

rockem2

Polskie produkcje na App Store nieśmiało przecierają szlaki, a Rock’em Blocks dodatkowo przygotowana została także w polskiej wersji językowej. To nowość w sklepie Apple’a. Nasz debiut traktujemy nieco eksperymentalnie, ale już od kolejnego roku chcemy wypuszczać po kilkanaście gier rocznie na iPhone’a. Trwają też pracę nad grami, które będą dostępne pod Symbianem i Androidem. – mówi Artur Kurasiński, product manager w AdAction.

Obecność naszych gier na jednym z najpopularniejszych telefonów na świecie to naturalna konsekwencja naszych działań. A zarazem próba wejścia na szerszy rynek, bo aplikacje na App Store dostępne są dla posiadaczy iPhone’ów na całym świecie – dodaje Adam Dyba, prezes zarządu AdAction.

Firma planuje wesprzeć swoje gry na iPhone’a działaniami reklamowymi. Jeszcze w pierwszej połowie tego miesiąca uruchomiona zostanie kampania reklamowa promująca grę Rock’em Blocks. Specjalne reklamy wyświetlane będą tylko użytkownikom iPhone’ów w obrębie sieci reklamowych IDMnet i ARBOmedia. „Traktujemy tę akcję jako sprawdzenie skuteczności promocji do użytkowników iPhone w Polsce, postaramy się zmierzyć jej wpływ na zwiększenie sprzedaży w sklepie App Store” – powiedział Michał Hejka z IDMnet. „To nasza kolejna akcja dla użytkowników iPhone. W ramach naszej sieci możemy dotrzeć do blisko 100 000 posiadaczy tego telefonu w Polsce, czyli praktycznie do wszystkich, którzy uruchamiają przeglądarki w swoich telefonach” – powiedział Marcin Woźniak, prezes ARBOmedia.

www.AdAction.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top