Pierwsze zintegrowane rozwiązanie F-Secure dla Linuxa

Veracomp rozszerza ofertę rozwiązań F-Secure dedykowanych dla systemu operacyjnego Linux. F-Secure Anti-Virus Linux Client and Server Security zapewnia kompleksową ochronę przed wirusami oraz scentralizowane zarządzanie środowisk Linux i Windows równocześnie.

F-Secure Anti-Virus Linux Client and Server Security gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, łącząc automatyczną ochronę antywirusową w czasie rzeczywistym z funkcją zapory ogniowej (firewall) oraz monitoringiem zmian pojawiających się w sieci. Dzięki nowemu rozwiązaniu administratorzy mogą kontrolować i monitorować bezpieczeństwo środowiska, w którym pracują jednocześnie systemy Linux i Windows.

F-Secure Anti-Virus Linux Client and Server Security chroni przed złośliwymi kodami oraz innymi próbami ataków. Oprogramowanie działa automatycznie i jest transparentne dla użytkownika. Skanowanie systemu w czasie rzeczywistym zapewnia, że wirusy nie mogą zainfekować komputerów czy rozprzestrzeniać się przy ich wykorzystaniu. Funkcja zapory ogniowej chroni przed hakerami i innymi intruzami atakującymi serwery i stacje robocze. Aplikacja zabezpiecza przed wymianą ważnych lub przechowywaniem niepożądanych plików na firmowym serwerze.

'Obecnie nie ma jeszcze zbyt wielu Linuksowych wirusów ’ – powiedział Mikko Hypponen, dyrektor laboratorium antywirusowego F-Secure – 'ale w środowiskach mieszanych, większość administratorów będzie chciała mieć możliwość skanowania systemu Linux pod kątem wirusów systemu Windows. Z drugiej strony, wraz z rosnącą popularnością Linuksa, staje się bardzo trudne implementowanie zabezpieczeń tego systemu z uaktualnieniami w czasie rzeczywistym.’

Aplikacja F-Secure Anti-Virus Linux Client and Server Security zintegrowana jest z F-Secure Policy Manager, systemem, który oferuje zaawansowane funkcje centralnego zarządzania i raportowania, również zdalnego. Administratorzy mogą teraz centralnie zarządzać komputerami, serwerami i bramami pracującymi w obydwu systemach: Windows i Linux.

'Oprogramowanie F-Secure Anti-Virus Linux Client and Server Security jest obecnie najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem na rynku narzędzi do zabezpieczanie systemu Linux. Chcemy, aby zarządzanie bezpieczeństwem było jak najłatwiejsze, dlatego proponujemy rozwiązanie gwarantujące ochronę obydwu systemów Windows i Linux’ – mówi Ari Alakiuttu, dyrektor ds. rozwiązań korporacyjnych w F-Secure.

Funkcjonalność F-Secure Anti-Virus Linux Client and Server Security została potwierdzona w pracy z aplikacjami SuSE i Red Hat.

Veracomp specjalizuje się w dystrybucji systemów Linux – jest autoryzowanym dostawcą SuSE Linux i Red Hat. Rozwija również ofertę rozwiązań backupowych i antywirusowych bazujących na Linuksie m.in. CA i F-Secure. Program szkoleń w zakresie Linuksa oferuje centrum szkoleniowe Compendium.

Oprogramowanie F-Secure Anti-Virus Linux Client and Server Security pojawi się w połowie listopada w ofercie Veracomp. Cena aplikacji nie została jeszcze ustalona.

http://www.f-secure.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top