Pierwszy płatny serwis w wp.pl

Ruszył pierwszy płatny serwis Wirtualnej Polski, oferujący logo i dzwonki do telefonów wszystkich operatorów komórkowych. Płatne serwisy, kierowane do niemalże trzymilionowej bazy użytkowników, będą sukcesywnie poszerzać obszar generowania przychodów portalu WP.

W nowym serwisie http://logodzwonki.wp.pl Wirtualna Polska (wp.pl) udostępnia ponad 7.000 symboli i ponad 300 typów dzwonków do telefonów komórkowych. Unikalna oferta pozwoli na wykorzystanie ikonek i dzwonków w wielu markach telefonów GSM (przede wszystkim telefonów komórkowych Nokia, najnowszych modeli aparatów Samsung i innych, obsługujących system Smart Messaging) wszystkich operatorów w Polsce.

„Logodzwonki.wp.pl uruchomiliśmy po zapoznaniu się z szeregiem opinii naszych użytkowników i dogłębnej analizie ich oczekiwań. Trwało to długo, ale zdecydowaliśmy się nie uruchamiać serwisu, który nie będzie konkurencyjny wobec już istniejących na rynku. Doświadczenia dowodzą, że Internauta jest skłonny zapłacić tylko za te usługi, które generują dla niego wartość dodaną – powiedział Marek Borzestowski, Prezes Wirtualnej Polski – Płatne serwisy będą regularnie uzupełniać źródła przychodów Wirtualnej Polski. Będziemy wykorzystywać dostęp do niemal trzymilionowej bazy użytkowników portalu, sukcesywnie oferując im usługi o znacznie wyższym standardzie niż te darmowe, a także innowacje produktowe, których nie znajdą w polskim Internecie”.

Technologia SMS, o którą oparty jest serwis, zapoczątkuje szereg nowych interaktywnych usług w portalu a także znacząco ułatwi płatności użytkowników za te, które będą zależne od opłat.

„Użytkownicy lubią wykorzystywać sms-y do komunikowania się, jest to także jeden z najłatwiejszych i najbezpieczniejszych sposobów płatności. I choć nie można mówić jeszcze o masowym wykorzystywaniu sms-ów do komunikacji z portalami, to będzie to najefektywniejszy sposób regulowania mikropłatności za różne usługi, które będzie oferować także WP” – podkreśla Piotr Malec, Dyrektor Grupy Technika w WP.

WP wkrótce uruchomi specjalny Edytor, umożliwiający tworzenie przez użytkowników własnych logo i dzwonków. Za wykorzystanie zasobów serwisu użytkownicy będą płacić 1 złoty plus VAT.

http://logodzwonki.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top