Pierwszy pojedynek mikroblogowy w LOOKR.TV

W najbliższy piątek, 5 czerwca w LOOKR.TV, odbędzie się debata podsumowująca pierwsze tygodnie akcji „3000vs3001”, czyli polskiego pojedynku mikroblogowego.

Dwóch internautów, Jacek Gadzinowski (gadzinowski.blip.pl) oraz Mateusz Malicki (msm.blip.pl) ściga się o większą liczbę obserwujących na platformie mikroblogowej BLIP. Na fali popularności amerykańskiego serwisu Twitter postanowili sprawdzić jak funkcjonuje mikrobloging w naszym kraju i dlaczego pojedynki w stylu Ashtona Kutchera, walczącego o followerów ze stacją telewizyjną CNN, w Polsce nie mogą się udać.

Inicjatywa zapoczątkowana przez Jacka Gadzinowskiego (http://interaktywnie.com/blog/404-rzucam-wyzwanie-3000-followers-na-blippl.html) spotkała się z dużym odzewem w środowisku internautów. Pojawiło się wiele komentarzy w tym głosy krytyczne. Najbardziej żywiołowo zareagowała sama społeczność BLIPA. Wielu użytkowników nawoływało do bojkotu projektu „3000vs3001”. Jacek rozpoczął akcję 19 mają wyznaczając sobie na cel zebranie 3000 użytkowników w ciągu miesiąca. Do jednego z nich w nagrodę ma trafić Iphone 8GB. Mateusz dołączył do projektu 22 maja. Jego zadanie jest trudniejsze – chce  bowiem być obserwowany i obserwować 3001 osób.

blip_debata

5 czerwca, w najbliższy piątek o godzinie 18:30 odbędzie się pierwsza debata podsumowująca pierwsze 2 tygodnie akcji. Będzie okazja, żeby dowiedzieć się o motywach, które przyświecały pomysłodawcom, a także żeby zastanowić się nad kondycją mikroblogingu w Polsce.

W studio stacji Jacek i Mateusz otrzymają pół godziny na przekonanie do siebie internautów, którzy za pośrednictwem czatu będą mogli komentować przebieg wydarzeń. To pierwsza z 2 przewidzianych debat. Kolejna zaplanowana została na 19 czerwca.

Debatę poprowadzi Maciej Budzich, autor popularnego bloga poświęconego nowym mediom www.blog.mediafun.pl

Więcej informacji można znaleźć pod: tym adresem

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry