Piłkarzyki w Gazeta.pl – już 40 tys. graczy

Opublikowano: 12 listopada 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

W grę portalu Gazeta.pl – Piłkarzyki – gra już 40 tys. miłośników futbolu. Założono 3 tys. lig prywatnych.

Gra polega na stworzeniu i prowadzeniu wirtualnej drużyny piłkarskiej złożonej z piłkarzy ligi polskiej. Każdy internauta może zostać prezesem, kupować i sprzedawać zawodników i zmieniać skład do każdej kolejki w zależności od tego, jakie wyniki wybrani przez gracza piłkarze osiągają na prawdziwym boisku. Zabawa skierowana jest do wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją znajomość polskiej piłki, przekonać się na własnej skórze jak trudno być selekcjonerem i stworzyć profesjonalną, zwycięską drużynę.

Nowością w tej edycji gry są sponsorzy (GE Bank Mieszkaniowy, Elf i mBank), którzy wirtualnymi pieniędzmi „finansują” poszczególne drużyny.

Na zwycięzcę czeka skuter Gilera Ice 50.

Patroni medialni: Radio Eska i Canal+.

Piłkarzyki to największa sportowa gra fantasy w polskim internecie. To już jej druga edycja – w poprzedniej, wiosną 2002 r., wzięło udział 12 tys. uczestników. Zarówno Piłkarzyki jak i „Wygraj Ligę”, gra „Gazety Wyborczej”, wykorzystują bazę statystyk piłkarskich zbieranych przez dzienniakrzy „Gazety” w całej Polsce.

http://www.gazeta.pl/pilkarzyki

Sylwester KozakPiłkarzyki w Gazeta.pl – już 40 tys. graczy

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.