PIT.pl do spółki

Opublikowano: 30 maja 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Po 5 latach działalności, serwis PIT.pl rozpoczyna kolejny etap ekspansji rynkowej. Jak poinformował Jacek Wawrowski – dotychczasowy dyrektor programowy i właściciel serwisu – od 1 czerwca PIT.pl przekształcony zostaje w spółkę prawa handlowego.
Obok Wawrowskiego w zarządzie spółki zasiądzie doradca podatkowy Artur M. Brzeziński, wieloletni współpracownik portalu.

Zmiana formy prawnej to decyzja podyktowana dynamicznym rozwojem wynikającym z konsekwentnie realizowanej strategii. W sezonie rozliczeń rocznych (styczeń – kwiecień 2006) portale PIT.pl i VAT.pl odnotowały ponad 18 mln odsłon oraz 1,5 mln unikalnych użytkowników. Według niezależnego raportu Megapanel PBI/Gemius z lutego br. w kategorii „biznes” portal PIT.pl plasuje się obecnie na 9 miejscu wyprzedzając pod względem ilości użytkowników takich graczy jak Infor i Gazeta Prawna.

Cieszymy się z osiągniętych wyników i wysokiego, ponad 100% wzrostu przychodów. Nie są one jednak dla nas zaskoczeniem – komentuje Wawrowski. Ponad rok temu zainicjowaliśmy gruntowne zmiany i przebudowę serwisu, poznaliśmy oczekiwania użytkowników, przeanalizowaliśmy setki ankiet, poddaliśmy się testom funkcjonalności, a w efekcie wprowadziliśmy nowe usługi, strukturę i podział informacji.

Zmiany jakie w ostatnich miesiącach nastąpiły w portalu PIT.pl to zasługa stale powiększającego się grona naszych pracowników i współpracowników. Ich wysiłek został doceniony wieloma pozytywnymi komentarzami i opiniami użytkowników. Mamy ambitne plany wdrożenia nowych usług, wierzę że sprawdzony i zgrany zespół poradzi sobie z kolejnymi wyzwaniami – komentuje Wawrowski.

Wiceprezes nowej spółki – Artur M. Brzeziński – zdradza jeszcze jeden cel. Powołanie spółki prawa handlowego to uwiarygodnienie portalu w oczach użytkowników i partnerów biznesowych. Nie są nam obojętne również relacje z potencjalnymi inwestorami. Nasze plany zakładają poszukiwanie dodatkowych środków i finansowania zewnętrznego dla realizacji wyznaczonych celów.

Najbliższa przyszłość to rozwój szerokiej gamy usług doradztwa podatkowego on-line. Biorąc pod uwagę sukces platformy e-doradca.PIT.pl  – usługę wprowadzoną na łamach serwisu rok temu – nie wykluczamy także powołania oddzielnej spółki doradztwa podatkowego – konstatuje Brzeziński.

www.pit.pl
www.vat.pl

Hanna LaskowskaPIT.pl do spółki

Podziel się!

O autorze

hania