PIT.pl: już tylko 2 miesiące na złożenie zeznania rocznego

Zostały już tylko 2 miesiące na złożenie zeznania rocznego. Z dnia na dzień wzrasta zainteresowanie usługami specjalistów i doradców podatkowych Z pomocą portalu PIT.pl zeznania roczne złożyło już ponad 1 mln internautów. Od stycznia mają oni do dyspozycji unikalną bazę odpowiedzi z ponad 500 poradami w zakresie rozliczeń rocznych, a 5-6 marca specjaliści PIT.pl będą odpowiadać na pytania słuchaczy radia RMF FM.

Początek roku to dla nas jak zwykle okres wytężonej pracy. W styczniu i lutym z pomocy portal PIT.pl skorzystało ponad 1.000.000 użytkowników. W porównaniu do roku 2006 to wzrost o ponad 40%. Dla nas jest to kolejny, jasny sygnał, że strategia „Proste podatki” przyjęła się wśród internautów, a witryna PIT.pl jest marką największego kompendium wiedzy o rozliczeniach rocznych – mówi Jacek Wawrowski – prezes zarządu PIT.pl

Tradycyjnie obok bezpłatnych poradników, wzorów formularzy PIT i szablonów zeznań rocznych w wygodnym formacie XLS, użytkownicy mogą również pobrać bezpłatny program do wypełniania zeznań rocznych.

Tegoroczną nowością jest usługa e-porady. Zawiera ona katalog blisko 2 000 porad w tym 500-set odpowiedzi i rozwiązań konkretnych problemów podatkowych związanych z rozliczeniami rocznymi. W ramach tej usługi każdy podatnik może zadać specjalistom PIT.pl dowolną ilość pytań, a redakcja portalu odpowie na nie w ciągu 72 godzin.

Najwięcej pytań w tym roku dotyczy ulgi internetowej oraz rehabilitacyjnej. To co nas najbardziej zaskoczyło to zainteresowanie możliwością odliczenia krwi przez krwiodawców – mówi Artur M. Brzeziński, wiceprezes zarządu PIT.pl

Jest to pomysł dość kontrowersyjny. Przekazana krew odliczana jest jako darowizna, podczas gdy tkanki ludzkie w zasadzie nie mogą być przedmiotem umowy darowizny, bo nie są to rzeczy – dodaje Brzeziński

Podatnicy, a szczególnie honorowi krwiodawcy poszukują informacji nt. korzystania z tej ulgi już w tym roku. Niestety zarówno ta forma odliczenia jak i ulga prorodzinna w wysokości 120zl na każde dziecko będzie dopuszczalna dopiero w zeznaniu za rok 2007.

Należy także pamiętać, że w rozliczeniu za 2006 rok nie będzie można odliczyć czesnego ani innych wydatków na kształcenie

Zarówno na powyższe pytania i wątpliwości, a także wiele innych można znaleźć odpowiedzi w bazie e-porad. Dostęp do tej bazy mają wszyscy  użytkownicy portalu PIT.pl. Szczególną ofertę przygotowano przy współpracy z Millenium Bank. Dla tych użytkowników, którzy do końca kwietnia 2007r skorzystają z wyjątkowego milenijnego kredytu gotówkowego – dostęp do bazy wiedzy podatkowej będzie przez najbliższe 6 miesięcy bezpłatny.

Jakość porad podatkowych PIT.pl i wieloletnie doświadczenie zostały docenione przez stację radiową RMF FM. Specjaliści portalu zostali zaproszeni do wspólnej akcji PITów rocznych, gdzie w dniach 5-6 marca będą udzielali odpowiedzi na pytania słuchaczy radia.

www.pit.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top