PIT.pl liderem wśród serwisów podatkowych

Opublikowano: 3 czerwca 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Portal podatkowy PIT.pl w dniu 30 kwietnia zakończył kolejny, siódmy już sezon rocznych rozliczeń podatkowych. Redakcja PIT.pl do tegorocznego sezonu przygotowywała się blisko rok. Zakończony sezon przyniósł kolejne rekordowe wyniki w historii działania portalu i znacznie wzmocnił jego pozycję wśród witryn dedykowanych tej tematyce.

Wg ostatnich aktualnych danych badania Megapanel PBI/Gemius za marzec 2007 r. serwisy PIT.pl i VAT.pl zyskały łącznie 635 tysięcy unikalnych użytkowników i wygenerowały ponad 5 milionów odsłon. Specjalizujący się w informacjach podatkowych dla osób indywidualnych PIT.pl odwiedziło w marcu br. 564 tysiące użytkowników. Zapewniło to portalowi pozycję lidera wśród witryn dostarczających treści z obszaru podatków.

PIT.pl  osiągając blisko dwa razy większą liczbę użytkowników i odsłon wyprzedził bezpośrednią konkurencję, którą jest serwis podatki.pl. Fachowe artykuły, komentarze i poradniki PIT.pl zyskały uznanie użytkowników.

Szczególnie istotną rolę odgrywa portal PIT.pl w zakresie pomocy w interpretacji prawa podatkowego. ”Chcemy iść w kierunku autorskiego i eksperckiego portalu. Nasi specjaliści dążą do tego, by nie ograniczać się do produkowania informacji tylko w oparciu o wstawianie szablonowych ogólnodostępnych danych” – mówi Artur M. Brzeziński, redaktor naczelny PIT.pl.  „Wspieramy naszych czytelników fachowym komentarzem i unikalną wiedzą na rynku internetowym” – dodaje Brzeziński.

Przystąpienie do Grupy Bankier.pl w grudniu 2006 r. pozwoliło  na znaczny rozwój własnej redakcji, która codziennie opracowuje autorskie materiały z obszaru podatków. Pozyskanie partnera znającego specyfikę funkcjonowania na rynku mediów biznesowych przyspieszyło m.in. wprowadzenie przez PIT.pl na rynek innowacyjnej usługi – bazy porad podatkowych – z której przez pierwsze 4 miesiące skorzystało blisko 3,5 tysiąca użytkowników.

Włączenie portalu PIT.pl w struktury Grupy Bankier.pl to pozyskanie cennego know how i duże wsparcie merytoryczne, które zyskało realne przełożenie na prowadzony przez nas biznes  – mówi Jacek Wawrowski – prezes zarządu Pit.pl.

Konsekwencją rozwoju zapoczątkowanego dołączeniem do Grupy Bankier.pl jest uruchomienie 1 czerwca 2007 roku codziennego, bezpłatnego biuletynu podatkowego. W nim, obok autorskiego przeglądu prasy, newsów i terminów podatkowych, zamieszczana będzie „porada podatkowa dnia” – zbudowana w oparciu o konkretne pytania użytkowników kierowane do redakcji portalu PIT.pl.

W najbliższym czasie, w ramach rozwoju portalu, PIT.pl planuje wdrożenie kolejnych usług i kanałów komunikacji z użytkownikiem – wszystko w oparciu o misję portalu PIT.pl i VAT.pl – Proste podatki.

www.pit.pl

Hanna LaskowskaPIT.pl liderem wśród serwisów podatkowych

Podziel się!

O autorze

hania