pkt.pl modernizuje serwis on-line

Spółka pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne uruchomiła nową wersję serwisu internetowego z wyszukiwarką danych teleadresowych oraz lokalizacji.
Teraz witryna pkt.pl ma nowoczesną szatę graficzną i interfejs zapewniający integrację zasobów internetowych pkt.pl. Ponadto, na stronie głównej pojawił się kalejdoskop miast, czyli zbiór informacji i zdjęć jedenastu popularnych polskich miast.

Pod koniec 2007 roku, we współpracy z firmą JanMedia, przeprowadzono badanie wszystkich serwisów, które znajdują się www.pkt.pl pod kątem funkcjonalności i grafiki. Efektem przeprowadzonych prac jest wyższa jakość serwisu pkt.pl, uzyskana przez zastosowanie najnowocześniejszych zasad budowy witryn internetowych oraz maksymalne zintegrowanie serwisów dostępnych na stronie. Strona internetowa charakteryzuje się teraz odświeżoną i bardziej uporządkowaną oprawą graficzną oraz layoutem dostosowanym do rozdzielczości 1024×768. Zwiększyła się również przejrzystość planszy głównej oraz stron wyników wyszukiwania.

„Naszym celem było zwiększenie przejrzystości i poprawa użyteczności strony internetowej pkt.pl, która teraz pozwala na prostsze i bardziej efektywne korzystanie z danych pkt.pl. Chcemy zbudować dla użytkowników przyjazny i prosty w obsłudze serwis, a także zapewnić reklamodawcom możliwość prezentacji ich oferty w nowoczesny i ciekawy sposób” – mówi Witold Ośko, dyrektor działu rozwoju firmy pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne.

„Obecnie wyszukiwarki tematyczne stanowią jeden kompletny serwis, dający użytkownikowi możliwość przeszukiwania produktów i usług na trzy sposoby. Spójne nazewnictwo, wyraźnie wyróżniająca się wyszukiwarka, większa przestrzeń, większe czcionki – to elementy, które podnoszą czytelność naszych stron i  poprawiają ich użyteczność” – mówi Iwona Skrzęta, kierownik projektów w dziale rozwoju w firmie pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne.

Serwis internetowy pkt.pl został również wzbogacony o nową funkcjonalność – kalejdoskop miast. Na stronie głównej pkt.pl zamieszczono opisy jedenastu polskich miast wraz z galerią zdjęć wykonanych techniką 360 stopni oraz katalogi linków do przydatnych informacji zgromadzonych w zasobach pkt.pl.

„Kalejdoskop miast to pierwszy krok w stronę budowania lokalnych serwisów pkt.pl. Planujemy poszerzenie tej funkcji o kolejne miasta oraz uzupełnienie całości o typowo lokalny kontent związany np. z aktualnymi wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi. Obok serwisu kalejdoskop miast, w czerwcu uruchomiliśmy także – przydatną w sezonie wakacyjnym – wyszukiwarkę pkt.pl w telefonie komórkowym mobile.pkt.pl” – dodaje Witold Ośko.

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top