Podróże od A do Z

Przed nami jeszcze półtora miesiąca wakacji. Półtora, bo coraz częściej i chętniej Polacy odpoczywają we wrześniu. Dla nich oraz wszystkich tych, których fascynują podróże, Wirtualna Polska udostępniła serwis turystyczny – turystyka.wp.pl
„Całkowicie zmieniliśmy layout witryny, dostosowując ją do rosnących oczekiwań internautów, którym zależy na szybkim dostępie do ważnych, przydatnych informacji. Uatrakcyjniliśmy serwis graficznie oraz merytorycznie. Ujednoliciliśmy wygląd wszystkich jego działów, by maksymalnie ułatwić użytkownikom docieranie do najatrakcyjniejszych treści. – mówi Małgorzata Bąk, Kierownik Grupy Serwisów Turystycznych Wirtualnej Polski – Już główna strona Turystyki zdradza bogatą zawartość serwisu. Korzystający z niego mają pewność, że zaplanują podróż od A do Z, nie wychodząc poza obręb portalu WP.”

Główna belka nawigacyjna przenosi użytkownika do kluczowych działów serwisu: Turystyka, Podróże, Wiadomości, Galerie, Poradnik, Specjalne, Kalendarium, Pasaż Turystyczny. Każdy z nich skupia kilka – powiązanych ze sobą tematycznie – bloków informacyjnych. Poruszanie się po nich ułatwiają dodatkowo okna wyszukiwarek.

Planując wyjazd, warto zajrzeć do Podróży, wypełnionych reportażami, relacjami z wypraw użytkowników, prezentacjami najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc na świecie. Informacje dotyczące bezpieczeństwa, ubezpieczeń, różnorakich zniżek, adresy ambasad i konsulatów znaleźć można w systematycznie uzupełnianym przez redakcję Poradniku. Nie opuszczając serwisu, w kilka chwil, można też zakupić wycieczkę, zarezerwować samolot, autokar, czy hotel, wynająć samochód (dział Turystyka). Witryna podpowiada, jak wypełnić czas wolny – Kalendarium pozwala odszukać wystawy, koncerty, festiwale w najważniejszych miastach Polski, nawet z miesięcznym wyprzedzeniem.

„Dział Specjalne to okazjonalne strony portalu związane z wypoczynkiem i podróżami – opowiada Małgorzata Bąk – Tym razem motywem przewodnim są wakacje, ale myślimy już o jesieni i turystycznych atrakcjach na zimę. By urozmaicić serwis, prezentujemy w nim liczne galerie, tapety, puzzle. Zdjęcia ujęliśmy w kategorie, np. miejsca, przyroda, ludzie, wyprawy. Chętnie publikujemy fotografie internautów, dokumentujące ich prywatne eskapady po Polsce i świecie. Zachęcamy też do nadsyłania autorskich relacji z podróży, na pewno znajdą miejsce na naszych stronach.”

Witrynę uzupełniają wiadomości z kraju i zza granicy, ciekawostki, ankiety, blogi użytkowników. Bezpośrednio z Turystyki WP można przenieść się do Pasażu Handlowego portalu i zakupić w nim niezbędne wycieczkowiczom oprzyrządowanie. Już na dniach serwis uzupełni interaktywny przewodnik po świecie.

www.turystyka.wp.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry