Podsumowanie tygodnia

W tym tygodniu w informacjach dotyczących internetu prym wiodły serwisy społecznościowe. Zapraszamy na podsumowanie tygodnia na e-biznes.pl.

Podsumowanie tygodnia 1Prawdopodobnie w związku z planowanym pojawieniem się na giełdzie Facebook raczył nas w tym tygodniu ciekawymi informacjami. Przyzwyczajeni do takich produktów jak Google Play czy AppStore będziemy mogli skorzystać z podobnej oferty od Facebooka.

Jeśli zaś zechcemy wyróżnić jakiś swój wpis w tym serwisie to zainteresować mogą nowe możliwości dla użytkowników społecznościowego giganta.

Istotną informacją dotyczącą ochrony danych osobowych było sprzeciwienie się udostępnieniu amerykańskiemu sądowi takich danych przez Twittera. Dla przeciwwagi możemy dowiedzieć się jak Weibo, chiński odpowiednik Twittera, będzie ograniczał wolność wypowiedzi w swoim serwisie.

Google jest niekwestionowanym liderem wyszukiwarek internetowych, ale istnieje możliwość zagrożenia tej pozycji przez nowe funkcje zastosowane w wyszukiwarce Bing. Polski rynek wyszukiwarek też pokazał się z dobrej strony za sprawą NetSprinta.

Na koniec tego podsumowania zachęcamy do przyjrzenia się jak zmienia się współczesny świat: Google wyjechało na ulice Las Vegas swoimi autonomicznymi samochodami a naukowcy Disney Research pokazali jak bardzo może być czuły na dotyk sprzęt domowy w niedalekiej przyszłości.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry