Poduszki ortopedyczne do spania – Twój zdrowy sen

W dzisiejszych czasach coraz trudniej zadbać nam o prawidłową jakość naszego snu. Początkowym sutkiem są najczęściej poranne bóle w okolicach pleców, szyi i karku. Nierzadko jednak tego typu dolegliwości prowadzą do trudnych do wyleczenia schorzeń. Zła jakość snu to jednak nie tylko problemy z kręgosłupem. Pogarsza się koncentracja, pamięć, stajemy się bardziej drażliwi, mniej odporni na infekcje, czy choroby przewlekłe. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne do spania. Warto powiedzieć sobie o nich nieco więcej.

Dla kogo i na co pomagają?

Poduszki ortopedyczne do spania – Twój zdrowy sen 1Poduszki ortopedyczne pozwalają na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa bez względu na pozycje w której się znajdujesz. Odciążają plecy. Dzięki nim rano budzimy się także bez uczucia dyskomfortu w okolicach szyi i karku. Poduszki ortopedyczne do spania minimalizują ryzyko wielu schorzeń, w tym wad postawy. Najważniejsze jednak, że gwarantują zdrowy, spokojny sen.

Poduszki ortopedyczne do spania skierowane są do osób praktycznie w każdym wieku. Świadczyć mogą o tym nieliczne przeciwwskazania do których należą dzieci poniżej 2 roku życia, oraz osoby po ciężkich wypadkach, gdzie konieczne jest np. noszenie gorsetu ortopedycznego.

Pianki w poduszkach ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne są doskonałą profilaktyką, ale i mogą służyć jako dodatkowy element rehabilitacji, gdzie rekomendowane są przez wielu rehabilitantów, czy fizjoterapeutów. Swoje zdrowotne właściwości poduszki zawdzięczają piance z której są wykonane. Najważniejszą zaletą dobrej pianki jest to, że dzięki nim poduszka nie odkształca się pod wpływem nacisku. Pozwala to na korzystanie z niej przez długi okres czasu. Wśród kilku dostępnych na rynku pianek do najczęściej stosowanych można zaliczyć piankę poliuretanową. Pianka skierowana jest do osób korzystających z poduszki w ramach profilaktyki. Nie wymaga dopasowania do kształtu szyi, doskonale zachowuje jednak wentylacje. Inny typ pianki to pianka termoplastyczna. Inaczej określane jako pianki visco elastic, pianki memory, lub pianki z pamięcią. Zaleca się je osobom mającym konkretne problemy z kręgosłupem, w tym odczuwające bóle w okolicach pleców, szyi i karku. Pianka gwarantuje pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę. Dopasowuje się również do temperatury i ułożenia ciała w czasie snu.

Poduszki ortopedyczne do spania – co wziąć pod uwagę przed jej kupnem?

Należy określić przede wszystkim wzrost, wagę, a także szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Kształt poduszki jednak dopasowywany jest na podstawie pozycji w której śpisz.

Rodzaje poduszek do spania

Dla śpiących na boku najlepszym wyborem będzie poduszka z dodatkowym wypełnieniem w kształcie wałka. Wspomniane wypełnienie znajduje się w okolicach kręgosłupa szyjnego. Tego typu poduszki gwarantują naturalne ułożenie głowy. Dodatkowo znakomicie wypełniają przestrzeń między kręgosłupem, a barkiem.

Śpiąc na plecach najlepiej jeśli zdecydujesz się na poduszkę niską, miękką, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Podobnie jak przy poduszkach dla śpiących na boku głowa również zachowuje naturalną pozycje, dodatkowo kręgosłup szyjny nie zostaje wypchnięty do góry.

Lubisz spać na brzuchu? Najlepszy w tej sytuacji będzie dla Ciebie model płaski, czyli poduszka w kształcie gwiazdy. Neutralizuje ona szkody wynikające z reguły nieprawidłowego ułożenia ciała w czasie snu.

Jeśli chodzi o twardość poduszki to powinna być ona dopasowana pod indywidualne zapotrzebowania klienta.

Dodatkowe zalety poduszek

To przede wszystkim ich estetyka, dzięki której dobrze się prezentują. Poduszki są też łatwe w utrzymaniu i miłe w dotyku. Wykonane z bezpiecznych materiałów, mogą więc być używane przez alergików. Poduszki są też bardzo wygodne.

Poza poduszkami do spania istnieją również poduszki ortopedyczne do siedzenia. Jest to specyficzny rodzaj poduszek, polecany zwłaszcza osobom prowadzącym głównie siedzący tryb życia.

Gdzie kupić?

Tego typu poduszki głownie spotkać można w sklepach z asortymentem do rehabilitacji, oraz firmach online specjalizujących się w produkcji poduszek ortopedycznych do spania. Polecamy sklep Sissel Polska.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top