Polacy o Papieżu – www.mojpapiez.pl

W związku z przypadającą 16 października 2008 roku 30 rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża, na rok przed tym wydarzeniem, powstała inicjatywa budowy internetowego albumu Polaków o Papieżu. Celem projektu jest „Jan Paweł II – nasze wspomnienia” jest utrwalenie wspomnień i obrazów ważnych chwil, które przeżywaliśmy z Papieżem.
Spółka Veneo zaprojektowała i kompleksowo wykonała portal www.mojpapiez.pl. Przy tworzeniu portalu wykorzystano najnowsze trendy projektowania społecznościowych serwisów internetowych – Web 2.0.  W portalu gromadzone są wspomnienia w formie tekstowej oraz zdjęcia. Wkrótce będzie można również dodawać i odsłuchiwać nagrania oraz dodawać i przeglądać krótkie filmy. Internauci mogą również głosować na zdjęcia do specjalnego drukowanego albumu, który będzie wydany z okazji 30 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na stolicę Piotrową. Każdy użytkownik może stworzyć sobie swój indywidualny album zdjęć wybierając do niego zdjęcia z z wszystkich umieszczonych w portalu. Użytkownicy mogą pisać swoje wspomnienia i refleksje, również związane z konkretnymi zdjęciami czy wydarzeniami z historii. Dostępne jest też forum internetowe.

W ten sposób powstaje w Internecie, utrwalony w pamięci Polaków, wielowymiarowy obraz pontyfikatu polskiego Papieża. Fotografie, filmy i osobiste wspomnienia złożą się na obraz wielkich wydarzeń i przełomowych momentów pontyfikatu Jana Pawła II.

Paronat nad projektem objął Kardynał Stanisław Dziwisz. Patronat medialny nad projektem objęły: Telewizja Polska, Polskie Radio, INTERIA.PL, Dziennik POLSKA, Gość Niedzielny, Katolicka Agencja Informacyjna, Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top