Półmetek konkursu „Zostań gwiazdą WP”

Znana jest już 15 półfinalistów wielkiego konkursu Wirtualnej Polski, w którym nagrodą jest 2-letnie stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego.

Finałowa trójka konkursowiczów spotka się z Jury osobiście 1 października w siedzibie Warszawskiej Szkoły Filmowej. Bezpośrednią relację ze zmagań młodych artystów będzie można zobaczyć na stronach Wirtualnej Polski: w serwisie casting.wp.pl oraz w telewizji internetowej portalu – wptv.wp.pl. Zwycięzca konkursu „Zostań gwiazdą WP” jeszcze tego samego dnia otrzyma indeks Warszawskiej Szkoły Filmowej, a najlepsza dziesiątka – zaproszenia na spotkanie z Bogusławem Lindą i Maciejem Ślesickim.

Konkursowe zmagania trwają już dwa miesiące. W zakończonym właśnie I etapie „gry o indeks”, należało przesłać 3-minutowy film, przedstawiający – w najbardziej obrazowy sposób – talent aktorski zgłaszającego. Jury w składzie: Bogusław Linda, Maciej Ślesicki, Monika Skowrońska i Elżbieta Słoboda wybrało 15 z nich. Filmy zaprezentowane w castingu były niezwykle różnorodne. Ich treść stanowiły: recytacja wiersza, wygłaszanie efektownych monologów, ale zdarzały się również filmy na podstawie własnych scenariuszy autorów.

„Aktorstwo to bardzo trudna sztuka… Jednak „kandydaci na gwiazdy” mają się dopiero uczyć, więc szukamy zaledwie predyspozycji. W kilku filmach widać prawdziwą pracę i chęć skorzystania z życiowej szansy, jednak wiele z nich to po prostu filmowe żarciki. Ogłaszając nasz konkurs chcieliśmy znaleźć kogoś z pasją i wiarą, że aktorstwo to jego życiowy cel. Kogoś, komu będziemy mogli pomóc, zapewniając mu opiekę i bezpłatną naukę. I tej pasji będziemy poszukiwać w kolejnych etapach konkursu.” – skomentował wyniki Jury Maciej Ślesicki.

Obecnie trwa etap II. W pierwszym z trzech zadań, które wszyscy uczestnicy muszą wykonać do 7 września, za pomocą filmu wideo należy sparodiować znanego aktora lub aktorkę. Pozostałe zadania polegać będą na rozśmieszeniu, przestraszeniu, zasmuceniu Jury. Trzeba też będzie wykonać… piosenkę. W wyniku selekcji, przeprowadzonej tym razem nie tylko przez jurorów ale i internautów, do etapu III zakwalifikowane zostaną 3 osoby.

„Wśród wyłonionej 15-stki są osoby wyraźnie utalentowane, warte zauważenia. Być może w przyszłości wszyscy o jednej z nich usłyszymy, a wówczas Wirtualna Polska z dumą przypisze sobie jej odkrycie.” – uśmiecha się Marta Moksa, kierownik Grupy Rozrywka w Wirtualnej Polsce.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top