Polska zdobywa Złoty Medal!

Polska reprezentacja zdobyła w dniu dzisiejszym Złoty Medal na Finale Światowym olimpiady World Cyber Games w Chengdu w Chinach.
Nasza reprezentacja w drużynowej grze Counter-Strike w składzie:
•    Filip „Neo” Kubski – Counter Strike
•    Łukasz „LUq” Wnęk – Counter Strike
•    Wiktor „TaZ” Wojtas – Counter Strike
•    Jakub „Kuben” Gurczyński – Counter Strike
•    Mariusz „Loord” Cybulski – Counter Strike

zdobyła w dniu dzisiejszym, ok. godz. 8.30 czasu polskiego, złoty medal na Finale Światowym WCG w Chengdu (Chiny). Tym samym Reprezentacja Polski może się poszczycić dwoma medalami, bowiem już wczoraj brąz wywalczył Piotr „Pio” Zajkowski w dyscyplinie FIFA 09. Za I miejsce nasi zwycięzcy otrzymają 35.000 USD w gotówce oraz ponad 2000 USD w nagrodach rzeczowych.

World Cyber Games (WCG) to największy na świecie turniej gier komputerowych. Organizowany od 2000 r., w świecie e-sportowym postrzegany jest jako odpowiednik Igrzysk Olimpijskich. Turniej jest nie tylko platformą rywalizacji, ale przede wszystkim festiwalem cyberkultury, pozbawionym ograniczeń językowych, religijnych czy narodowościowych – to połączenie zabawy z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Sponsorem Światowym WCG jest firma Samsung Electronics. Sponsorami Reprezentacji Polski jest Netia oraz napój energetyczny R20.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top