Polskie filmy dla Polonii na iplex.pl

Internauci mieszkający poza granicami Polski mają teraz szansę śledzić rodzimą kinematografię. Filmowy serwis iplex.pl, czyli wypożyczalnia filmów działająca w systemie VoD (Video on Demand – wideo na żądanie) oferuje wszystkim filmowym pasjonatom mieszkającym poza granicami kraju możliwość oglądania polskich produkcji.

Już od roku, na stronie www.iplex.pl działa internetowa wypożyczalnia VoD, w której można oglądać filmy dowolną liczbę razy, przez 72 godziny od momentu ich wypożyczenia. Dotychczas, z uwagi na wymogi legislacyjne, zagraniczne IP były blokowane. Jednak dzięki współpracy z dystrybutorami Vision, Film Polski, Propaganda i Grube Ryby, przebywający poza granicami Polski pasjonaci filmu, także będą mogli oglądać twórczość polskich filmowców.

Zazwyczaj dystrybutorzy filmowi dysponują prawami do wyświetlania filmów jedynie na obszarze Polski, jednak w przypadku rodzimych produkcji udało się uzyskać zgodę producentów na zaprezentowanie oferty szerszej widowni.„Od początku istnienia  projektu pragnęliśmy udostępnić filmowy kontent widzom zgromadzonym poza granicami naszego kraju. To właśnie w odpowiedzi na wiele próśb płynących z różnych polonijnych ośrodków zdecydowaliśmy się na rozszerzenie oferty. “ – mówi Łukasz Skrzypek, Prezes Zarządu IPLEX Sp. z o.o.

„Aby poprawić jakość oglądanych na iplex.pl filmów zastosowaliśmy nowoczesną technologię firmy Vividas, wdrożoną przez firmę Netshape. Dzięki niej, użytkownicy internetu będą mogli bez żadnych zakłóceń, i co ważniejsze, bez względu na posiadany system operacyjny, oglądać filmy w najlepszej jakości. Jesteśmy pionierami w zastosowaniu tej technologii na tak dużą skalę w Polsce“ – dodaje Łukasz Skrzypek.

Filmy dostępne dla Użytkowników z zagranicy dostępne są w specjalnie oznaczonych sekcjach: Kino polskie oraz Kroniki PRL. Wśród tytułów znaleźć można zarówno filmowe hity sprzed lat – „Dzień świra“, „Fuks“, „U Pana Boga za piecem“, „Pan Tadeusz“, jak i produkcje najnowsze: „Niezawodny system“ czy „Jak żyć?“. Filmową atrakcję stanowi też bogata kolekcja specjalnych wydań Polskich Kronik Filmowych, które starszym widzom przypomną, a młodszym przybliżą, absurdy z czasów PRL.

By odtwarzać filmy w iplex.pl, nie jest  potrzebne jakiekolwiek dodatkowe oprogramowanie. Z filmowej bazy mogą korzystać zarówno użytkownicy posiadający systemy Windows, jak i Mac OS/X.

iplex.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top