Polskie i zagraniczne seriale w nowym serwisie Wirtualnej Polski

Baza danych nowej witryny Wirtualnej Polski zawiera ponad 900 polskich i zagranicznych filmowych hitów. AleSeriale to serwis, w którym użytkownik znaleźć może nie tylko dokładny opis serialu, ale także zdjęcia, newsy, charakterystykę sezonów, odcinków i bohaterów.

Dla fanów polskich i zagranicznych seriali serwis stać się może skarbnicą wiedzy o ulubionych produkcjach telewizyjnych.

Naszym celem było wypełnienie niszy w polskim Internecie poprzez wyodrębnienie, z witryny film.wp.pl, serwisu całkowicie poświęconego serialom. Jest on skierowany do nowej generacji użytkowników – fanów seriali w pełnym tego słowa znaczeniu. Dotychczas korzystali oni z portali zagranicznych, w to miejsce chcemy zaoferować im profesjonalny produkt, którego atutem są m.in. informacje o polskich serialach – mówi Monika Piątek, Koordynator Serwisu Film.

Zarówno polskie jak i zagraniczne produkcje filmowe traktowane są w serwisie na równych prawach, czyli poświęca im się tyle samo miejsca. W bazie witryny znalazły się opisy 900 tytułów, wraz z informacjami o ich twórcach. Wykorzystano przy tym połączenie pomiędzy serwisami: film.wp.pl i aleSeriale.pl, dzięki czemu witryna serialowa może korzystać z filmowej bazy twórców, zaś serwis filmowy – z bazy seriali. Oprócz opisów zamieszczane są również recenzje, felietony oraz wywiady z twórcami filmów i odtwórcami serialowych postaci.

W serwisie znaleźć można kategorie: Wiadomości (czyli najnowsze wieści ze świata filmu w odcinkach), Fototematy (np. jak polskie miasta promują się w serialach), Sezony i odcinki, rankingi na Najpopularniejsze seriale polskie i zagraniczne (wraz z opisem), oraz sekcję 100 pytań do… (gdzie użytkownik może zadać pytanie i otrzymać odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące seriali). W cotygodniowym cyklu Bohater tygodnia zawarte są informacje dotyczące serialowych postaci, a w zakładce (Nie)zapomniane seriale znajdują się wiadomości o filmach, które weszły do serialowego kanonu polskiej kinematografii. Wreszcie, w sekcji Multimedia umieszczono Zwiastuny seriali, Zdjęcia (m.in. z filmowych planów) oraz Tapety i Plakaty.

W witrynie do dyspozycji internauty jest także serialowa rozrywka: ankiety, pojedynki, quizy, konkursy z nagrodami, a także aktualny program telewizyjny polskich stacji ukierunkowany na seriale.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top