Ponad 3100 ofert dla handlowców w infoPraca.pl

Mimo oznak spowolnienia gospodarczego, nie maleje liczba ofert pracy dla handlowców. W styczniu w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl opublikowano ponad 3100 ofert dla tej grupy zawodowej. Praca czeka zarówno na osoby bez przygotowania zawodowego, jak i na te, które mają już duże doświadczenie handlowe.

Wśród ofert jest prawie 200 propozycji pracy dla dyrektorów, kierowników ds. techniczno-handlowych, starszych specjalistów ds. sprzedaży, business development managerów, key account managerów, dyrektorów hurtowni czy też specjalistów ds. eksportu na rynki zagraniczne. Nie brakuje też ofert pracy dla sprzedawców czy telemarketerów.
Dekoniunktura gospodarcza wzmaga także fluktuację pracowników w handlu i usługach. Wśród ofert są nowe miejsca pracy oraz takie, w na które pracodawcy poszukują bardziej kompetentnych pracowników, którzy będą potrafili znaleźć nowe metody, skuteczne w czasie spowolnienia gospodarczego.

„Najwięcej ofert pracy dla handlowców czeka na mieszkańców Mazowsza, Wielkopolski, Śląska i Małopolski. Najtrudniej zostać handlowcem w województwach: świętokrzyskim, podlaskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim. Handel i sprzedaż to domena dużych ośrodków miejskich, gdzie jest najwięcej podmiotów gospodarczych. Jak jednak wynika z zapowiedzi deweloperów i sieci handlowych, w najbliższych dwóch latach nowe centra handlowe będą powstawały trzy razy częściej w małych i średnich miastach niż w dużych aglomeracjach. Powinno to znaczenie rozszerzyć rynek pracy dla handlowców w tych regionach, w których mieli oni dotychczas problemy ze znalezienie pracy” – mówi Beata Szilf-Nitka, Country Manager internetowej giełdy pracy InfoPraca.pl.
W handlu pomimo kryzysu zawsze znajdą się miejsca pracy dla zaradnych sprzedawców i przedstawicieli handlowych, którzy dzięki swoim umiejętnościom będą potrafili przynieść firmie wymierne korzyści. Dla wielu podmiotów gospodarczych kryzys jest też doskonałą okazją do zmiany struktury zatrudnienia. Na rynku pojawia się więcej specjalistów poszukujących pracy, którzy są gotowi do ustępstw podczas negocjowania warunków zatrudnienia, a ponadto bardziej cenią pracę, którą uda się im zdobyć. Wbrew pozorom duże szanse na zdobycie pracy mają także osoby dopiero rozpoczynające karierę zawodową. Firmy szukając oszczędności, chętniej zatrudniają osoby z mniejszym doświadczeniem i stażem zawodowym.

„Formy zatrudnienia i wysokość wynagrodzenia w handlu zależą od stanowiska i rodzaju wykonywanej pracy. Najniższe zarobki czekają na kasjerów, telemarketerów i osoby zaczynające pracę na stanowiskach asystenckich. Przedstawiciele handlowi mogą spodziewać się stosunkowo niewysokiej pensji podstawowej i wysokich prowizji od podpisanych umów. Ważnym dodatkiem jest też samochód służbowy. Pensja najlepszych handlowców nierzadko kilkukrotnie przekracza średnią krajową. Wszystko jednak zależy od wyników ich pracy”, powiedziała Beata Szilf-Nitka Country Manager InfoPraca.pl

Jak wynika z jesiennego raportu płacowego Advisory Group TEST Human Resources, średnie wynagrodzenie proponowane dla dyrektora ds. sprzedaży i marketingu (Sales & Marketing Director) wynosi 24860 zł netto. Dyrektor sprzedaży może liczyć na średnie wynagrodzenie w wysokości 16839 zł netto, a kierownik działu sprzedaży (Sales Manager) – 9340 zł miesięcznie netto. Na znacznie niższym poziomie kształtują się średnie zarobki przedstawicieli handlowych (Sales Representative) i specjalistów ds. sieci handlowych (Retail Network Specialist) i mieszczą się w granicach od 4231 zł do 5609 zł.  Kierownik sklepu może liczyć na średnie miesięczne wynagrodzenie w wysokości 4609 zł miesięcznie, a sprzedawca – 2887 zł. Telemarketerom oferowane jest wynagrodzenie między 2659 zł a 3414 zł netto.

W całej branży nie ma wygórowanych formalnych oczekiwań wobec kandydatów na najniższe stanowiska. Najważniejsze są zdolności interpersonalne, otwartość oraz gotowość do podróży służbowych. Przyszły handlowiec powinien też posiadać prawo jazdy kategorii B, a wielu pracodawców oferuje bezpłatne szkolenia z technik sprzedaży, komunikacji czy też autoprezentacji.

infoPraca.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry