Portal Bankier.pl przejmuje portale PIT.pl i VAT.pl

Bankier.pl S.A. przejmuje pakiet kontrolny w Pit.pl sp. z o.o., spółce będącej wydawcą portali podatkowych PIT.pl i VAT.pl.
Inwestycja w Pit.pl sp. z o.o. to kolejny krok w strategii szybkiego wzrostu, realizowanej przez Bankier.pl S.A. przy wykorzystaniu środków pozyskanych w przeprowadzonej, w I połowie bieżącego roku, publicznej subskrypcji akcji. W pierwszym etapie inwestycji notowana na GPW w Warszawie spółka odkupiła od dotychczasowych właścicieli pakiet 51% udziałów PIT.pl sp. z o.o. za łączną cenę 714 tys. zł. W ramach transakcji obecni właściciele PIT.pl sp. z o.o. obejmą akcje Bankier.pl S.A. przy cenie emisyjnej 11,30 zł, za łączną kwotę 356 tys. zł, stanowiącą połowę ceny nabycia przez Bankier.pl S.A. udziałów w Pit.pl sp. z o.o.

Podpisana 15 grudnia 2006 roku umowa inwestycyjna zakłada bliską współpracę pomiędzy spółkami i sukcesywne nabywanie kolejnych udziałów w Pit.pl sp. z o.o. przez Bankier.pl S.A., aż do pełnego przejęcia w I kwartale 2009 roku. Ceny nabycia kolejnych pakietów będą zależały od stopnia realizacji ustalonego biznes planu. Zgodnie z nim Pit.pl sp. z o.o. ma wypracować w dwóch najbliższych latach 800 tys. zł oraz 1,3 mln zł przychodów.

Dla wartego obecnie blisko 80 mln zł portalu Bankier.pl przejęcie portali PIT.pl i VAT.pl to skokowe zwiększenie zasięgu o ponad 33% (Megapanel PBI/Gemius, średnia dla I-VI 2006, serwisy biznesowe). Dotychczasowi użytkownicy portalu finansowego otrzymają możliwość dostępu do zebranych w jednym miejscu wskaźników, deklaracji, aktów prawnych i narzędzi podatkowych. Przejęte PIT.pl i VAT.pl, wzmocnią pozycję Grupy Bankier.pl, obejmującej biznesowe portale i witryny Bankier.pl, Twoja-Firma.pl, PRNews.pl oraz motoryzacyjny portal Mojeauto.pl.

Dla Bankier.pl jest to kolejny poważny krok w realizacji celów strategicznych. Już w IV kwartale bieżącego roku wyniki naszej łącznej oglądalności będą lepsze niż sekcji biznesowych czołowych portali horyzontalnych, co przełoży się na przychody reklamowe w przyszłym roku. – mówi Tomasz Jażdżyński prezes Bankier.pl.  Przejęcie Pit.pl sp. z o.o. to dla nas przełom i awans do ścisłej czołówki, nie tylko wśród serwisów niezależnych. – dodaje Jażdżyński.

PIT.pl i VAT.pl to portale dostarczające praktycznych narzędzi i informacji podatkowych. Są rzetelnym i aktualnym źródłem informacji dla osób fizycznych i firm sektora MSP. PIT.pl prezentuje atrakcyjne treści dla samozatrudnionych, mikrofirm i osób aktywnych zawodowo oraz podatników indywidualnych rozliczających swoje PITy roczne. VAT.pl dysponuje bazą wiedzy podatkowej skierowaną do podmiotów gospodarczych. Użytkownicy korzystają ze zbiorów poradników dotyczących podatku VAT, rozliczania kosztów i przychodów działalności gospodarczej oraz informacji jak założyć i prowadzić firmę.

Przyszłość doradztwa, księgowości i dostarczania profesjonalnej informacji podatkowej on-line jest bardzo obiecująca. Można wspomnieć choćby o potencjale drzemiącym w rewolucyjnych zmianach, jakie przyniesie nam wdrożenie e-deklaracji w Polsce. Dotychczasowe, ogromne zainteresowanie w zakresie pierwszej w Polsce Platformy Doradztwa Podatkowego, pokazuje, że zarówno usługi doradcze jak i czysto księgowe już wkrótce przeniosą się do „wirtualnego” świata. Pozyskane środki i know-how Grupy Bankier.pl pomogą nam z pewnością umocnić naszą pozycję i z sukcesem zaistnieć w tych nowo powstających obszarach – mówi Artur M. Brzeziński wiceprezes zarządu PIT.pl sp. z o.o.

Najwyższa oglądalność portali przypada na I i II kwartał każdego roku, czyli okres w którym podatnicy rozliczają swoje roczne dochody. Wówczas miesięcznie strony portali odwiedza do 470 tys. użytkowników generujących ok. 3 mln odsłon. (Megapanel PBI/Gemius, IV 06)

Bardzo cieszymy się z przystąpienia do grona portali i serwisów Grupy Bankier.pl. Jestem przekonany, że pozyskanie tak silnego partnera pozwoli nam zwiększyć naszą dynamikę rozwoju. Przypomnę, że w ostatnich dwóch latach, dzięki sukcesywnej realizacji strategii „Proste podatki” zanotowaliśmy prawie 400% wzrost liczby użytkowników i odsłon na portalach PIT.pl i VAT.pl  – mówi Jacek Wawrowski prezes zarządu PIT.pl sp. z o.o. Nawiązanie tej współpracy jest dla nas uznaniem dotychczasowych osiągnięć i pozwala nam ze spokojem i zadowoleniem patrzeć w nadchodzącą przyszłość – dodaje Wawrowski.

www.bankier.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top