Portal Bankier.pl przejmuje portale PIT.pl i VAT.pl

Bankier.pl S.A. przejmuje pakiet kontrolny w Pit.pl sp. z o.o., spółce będącej wydawcą portali podatkowych PIT.pl i VAT.pl.
Inwestycja w Pit.pl sp. z o.o. to kolejny krok w strategii szybkiego wzrostu, realizowanej przez Bankier.pl S.A. przy wykorzystaniu środków pozyskanych w przeprowadzonej, w I połowie bieżącego roku, publicznej subskrypcji akcji. W pierwszym etapie inwestycji notowana na GPW w Warszawie spółka odkupiła od dotychczasowych właścicieli pakiet 51% udziałów PIT.pl sp. z o.o. za łączną cenę 714 tys. zł. W ramach transakcji obecni właściciele PIT.pl sp. z o.o. obejmą akcje Bankier.pl S.A. przy cenie emisyjnej 11,30 zł, za łączną kwotę 356 tys. zł, stanowiącą połowę ceny nabycia przez Bankier.pl S.A. udziałów w Pit.pl sp. z o.o.

Podpisana 15 grudnia 2006 roku umowa inwestycyjna zakłada bliską współpracę pomiędzy spółkami i sukcesywne nabywanie kolejnych udziałów w Pit.pl sp. z o.o. przez Bankier.pl S.A., aż do pełnego przejęcia w I kwartale 2009 roku. Ceny nabycia kolejnych pakietów będą zależały od stopnia realizacji ustalonego biznes planu. Zgodnie z nim Pit.pl sp. z o.o. ma wypracować w dwóch najbliższych latach 800 tys. zł oraz 1,3 mln zł przychodów.

Dla wartego obecnie blisko 80 mln zł portalu Bankier.pl przejęcie portali PIT.pl i VAT.pl to skokowe zwiększenie zasięgu o ponad 33% (Megapanel PBI/Gemius, średnia dla I-VI 2006, serwisy biznesowe). Dotychczasowi użytkownicy portalu finansowego otrzymają możliwość dostępu do zebranych w jednym miejscu wskaźników, deklaracji, aktów prawnych i narzędzi podatkowych. Przejęte PIT.pl i VAT.pl, wzmocnią pozycję Grupy Bankier.pl, obejmującej biznesowe portale i witryny Bankier.pl, Twoja-Firma.pl, PRNews.pl oraz motoryzacyjny portal Mojeauto.pl.

Dla Bankier.pl jest to kolejny poważny krok w realizacji celów strategicznych. Już w IV kwartale bieżącego roku wyniki naszej łącznej oglądalności będą lepsze niż sekcji biznesowych czołowych portali horyzontalnych, co przełoży się na przychody reklamowe w przyszłym roku. – mówi Tomasz Jażdżyński prezes Bankier.pl.  Przejęcie Pit.pl sp. z o.o. to dla nas przełom i awans do ścisłej czołówki, nie tylko wśród serwisów niezależnych. – dodaje Jażdżyński.

PIT.pl i VAT.pl to portale dostarczające praktycznych narzędzi i informacji podatkowych. Są rzetelnym i aktualnym źródłem informacji dla osób fizycznych i firm sektora MSP. PIT.pl prezentuje atrakcyjne treści dla samozatrudnionych, mikrofirm i osób aktywnych zawodowo oraz podatników indywidualnych rozliczających swoje PITy roczne. VAT.pl dysponuje bazą wiedzy podatkowej skierowaną do podmiotów gospodarczych. Użytkownicy korzystają ze zbiorów poradników dotyczących podatku VAT, rozliczania kosztów i przychodów działalności gospodarczej oraz informacji jak założyć i prowadzić firmę.

Przyszłość doradztwa, księgowości i dostarczania profesjonalnej informacji podatkowej on-line jest bardzo obiecująca. Można wspomnieć choćby o potencjale drzemiącym w rewolucyjnych zmianach, jakie przyniesie nam wdrożenie e-deklaracji w Polsce. Dotychczasowe, ogromne zainteresowanie w zakresie pierwszej w Polsce Platformy Doradztwa Podatkowego, pokazuje, że zarówno usługi doradcze jak i czysto księgowe już wkrótce przeniosą się do “wirtualnego” świata. Pozyskane środki i know-how Grupy Bankier.pl pomogą nam z pewnością umocnić naszą pozycję i z sukcesem zaistnieć w tych nowo powstających obszarach – mówi Artur M. Brzeziński wiceprezes zarządu PIT.pl sp. z o.o.

Najwyższa oglądalność portali przypada na I i II kwartał każdego roku, czyli okres w którym podatnicy rozliczają swoje roczne dochody. Wówczas miesięcznie strony portali odwiedza do 470 tys. użytkowników generujących ok. 3 mln odsłon. (Megapanel PBI/Gemius, IV 06)

Bardzo cieszymy się z przystąpienia do grona portali i serwisów Grupy Bankier.pl. Jestem przekonany, że pozyskanie tak silnego partnera pozwoli nam zwiększyć naszą dynamikę rozwoju. Przypomnę, że w ostatnich dwóch latach, dzięki sukcesywnej realizacji strategii “Proste podatki” zanotowaliśmy prawie 400% wzrost liczby użytkowników i odsłon na portalach PIT.pl i VAT.pl  – mówi Jacek Wawrowski prezes zarządu PIT.pl sp. z o.o. Nawiązanie tej współpracy jest dla nas uznaniem dotychczasowych osiągnięć i pozwala nam ze spokojem i zadowoleniem patrzeć w nadchodzącą przyszłość – dodaje Wawrowski.

www.bankier.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry