Pożyczka dla firmy – oferta firm pożyczkowych dla przedsiębiorców 

Coraz więcej firm pozabankowych dostrzega konieczność wprowadzania do swoich ofert produktów przeznaczonych dla przedsiębiorców. Pożyczka dla firmy to zobowiązanie, które właściciel firmy może przeznaczyć na rozwój swojej działalności lub na spłatę bieżących zobowiązań.

Finansowanie małych firm

Pożyczka dla firmy - oferta firm pożyczkowych dla przedsiębiorców  1Rośnie liczba zobowiązań pozabankowych przeznaczonych dla przedsiębiorców. Badania przeprowadzone przez Aasa Polska wykazało, że blisko połowa właścicieli małych firm zdaje sobie sprawę z możliwości uzyskania pieniędzy w sektorze pozabankowym, chociaż tylko 10 proc. zastanawia się nad taką formą finansowania. Pożyczka dla firmy to produkt stosunkowo nowy na polskim rynku finansowym, dlatego wciąż wzbudza nieufność wśród części konsumentów. Rosnąca wiarygodność sektora pozabankowego wpływa jednak na stałe zwiększanie liczby przedsiębiorców, którzy planują podjąć tego typu zobowiązanie w przyszłości. Nie bez znaczenia dla rozwoju branży pozostaje także fakt wykorzystania najnowszej technologii w procesie przyznawania zobowiązania. Dzięki współpracy z sektorem FinTech polscy pożyczkodawcy mogą pochwalić się skróconym do minimum czasem oczekiwania na decyzję o przyznaniu pożyczki, a także ułatwionym procesem wnioskowania o tego typu zobowiązanie.

Eksperci przewidują, że liczba podejmowanych pożyczek dla firm będzie stale rosła. Nastawienie przedsiębiorców do pożyczek pozabankowych stale się zmienia, a coraz większa liczba właścicieli firm jest zainteresowana tego typu zobowiązaniami. Wpływa na to nie tylko łatwość otrzymania finansowania oraz jasne i przejrzyste warunki zobowiązania, ale także rosnące zaufanie do instytucji pozabankowych. Firmy pożyczkowe dokładają wszelkich starań, by tworzyć z klientami długofalowe relacje, oparte na wzajemnym szacunku i uczciwości.

Przedsiębiorcy a pożyczkodawcy

W zeszłym roku blisko połowa małych firm skorzystała z różnego rodzaju finansowania dla swojej działalności. Obecnie aż 45 proc. badanych jest zainteresowanych uzyskaniem pomocy finansowej w najbliższej przyszłości. Pozyskane w ten sposób środki chcą wydać na rozwinięcie swojej działalności. Przedsiębiorcy najczęściej zainteresowani są leasingiem, kredytem firmowym czy debetem na karcie. Niestety aż 10 proc. ankietowanych w ciągu ostatniego roku spotkało się z odmową udzielenia zobowiązania w banku. Obecnie uzyskanie kredytu w banku staje się bowiem coraz trudniejsze. Warunki przyznania zobowiązania stają się coraz bardziej restrykcyjne, wzrasta liczba związanych z tym formalności, a cały proces podejmowania zobowiązania znacząco się wydłuża. Z powodu odmowy w banku, wielu przedsiębiorców nie ma obecnie dostępu do dodatkowych środków, które mogłyby posłużyć rozwojowi ich firmy czy spłacie bieżących zobowiązań.

Ten problem dostrzegli polscy pożyczkodawcy, którzy coraz częściej tworzą produkty finansowe przeznaczone właśnie dla przedsiębiorców. Swoją ofertą przyciągają przede wszystkim tych właścicieli firm, którzy w banku spotkali się z odmową oraz tych, którym szczególnie zależy na szybkości otrzymania dodatkowych środków. Często to właśnie czas decyduje o opłacalności podjętej inwestycji czy możliwości zakupu nowoczesnego wyposażenia w atrakcyjnej cenie. To właśnie w takich chwilach szczególnie przydają się firmy pożyczkowe, które szybkością działania biją banki na głowę.

Wzrasta liczba inwestycji… i znaczenie pośredników

Polski rynek otwiera się na nowe możliwości. Jak wynika z Barometru ELF, przygotowanego na zlecenie Europejskiego Funduszu Leasingowego, aż 38 proc. małych przedsiębiorstw planuje rozpocząć inwestycje w najbliższym czasie. Eksperci przewidują, że ten rok ma być przełomowy pod względem wysokości nakładów na rozwój działalności małych i średnich przedsiębiorstw. Trendy te znajdują swoje odzwierciedlenie we wzroście roli pośrednictwa finansowego. Przedsiębiorcy zazwyczaj nie mają czasu na żmudne porównywanie warunków kredytów oraz pożyczek dla firm, które dostępne są na polskim rynku. Wyręczają ich w tym pośrednicy finansowi, którzy doskonale orientują się w dostępnych możliwościach. Jednak rola pośrednika nie ogranicza się wyłącznie do wskazania najbardziej atrakcyjnej opcji finansowania firmy. Tego typu doradcy stale monitorują potrzeby swoich klientów i starają się znaleźć ich kompleksowe rozwiązania. To właśnie w ten sposób powstał produkt Aasa dla biznesu, który jest odpowiedzią na rosnący problem konieczności pozyskania dodatkowego finansowania na rynku pozabankowym. Pożyczka dla firmy to produkt skierowany przede wszystkim do małych przedsiębiorstw, które dopiero rozpoczynają swoją działalność i z tego powodu mogłyby mieć trudności z pozyskaniem kredytu bankowego. Możliwość podjęcia pożyczki pozabankowej i zdobycia dodatkowych środków pozwoli przedsiębiorcom sfinansować konieczne dla początkowego rozwoju firmy wydatki.

Aasa dla biznesu

Aasa dla biznesu to pożyczka dla firm, które umożliwia przedsiębiorcom pozyskanie do 10 000 zł na rozwój własnego biznesu. Proces podejmowania tego typu pożyczki jest bardzo szybki, a formalności z nią związane zostały ograniczone do minimum. Aasa Polska nie wymaga dokumentów rejestracyjnych, księgowych oraz bankowych, nie potrzebuje także poręczeń ani zabezpieczeń. Warunkiem koniecznym do uzyskania dodatkowych pieniędzy na rozwój jest jedynie zarejestrowana działalność gospodarcza, adres zameldowania na terenie Polski i brak negatywnych wpisów w rejestrach dłużników. Szybka decyzja kredytowa oraz wsparcie finansowe już od pierwszego dnia prowadzenia działalności pozwalają przedsiębiorcy uzyskać pieniądze dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebuje. Dodatkowym atutem tego zobowiązania jest możliwość zaliczenia kosztów pożyczki w koszt uzyskania przychodu i rozłożenia pożyczki nawet na 24 miesiące. Tak długi okres kredytowania pozwala dostosować wysokość raty do sytuacji finansowej swojego przedsiębiorstwa i spłacać zobowiązanie bez uszczerbku na budżecie.

Do otrzymania zobowiązania dla firm w Aasa Polska należy tylko wypełnić prosty wniosek na stronie internetowej i oczekiwać na decyzję, która powinna przyjść maksymalnie w ciągu godziny. Niezwykła szybkość działania pozwala uzyskać pieniądze konieczne do podejmowania błyskawicznych inwestycji i rozwijania biznesu już na starcie.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top