Pracuj.pl na iPhone – mobilnie znaczy słabo

Pierwsze pytanie jakie się nasuwa to jaki jest cel aplikacji wykonanej przez Pracuj.pl – myślisz, że zgłaszanie swojej kandydatury na wybrane stanowiska? Błąd!

Pracuj.pl ma ugruntowaną pozycję na rynku – ponad 21 000 ogłoszeń, liczne publikacje czy organizacja Wirtualnych Targów Pracy. Jednak szczerze mówiąc aplikacja mobilna nie jest mocną stroną Grupy. Twórcy aplikacji zdecydowali się na stworzenie programu, który… tylko wyświetli ogłoszenia spełniające określone kryteria.

Owszem, możemy ogłoszenia przejrzeć na ekranie telefonu, jednak nic z tego nie wynika. Jeśli cokolwiek będziemy chcieli zrobić z danym ogłoszeniem (czyli np. aplikować) to i tak będziemy musieli skorzystać z komputera, ponieważ aplikacja nawet nie wyświetla adresu e-mail, gdzie można wysyłać swoje CV. Jedyne co możemy zrobić, to … wysłać dane ogłoszenie e-mailem. I jest to o tyle sprytne, że jeśli wyślemy do siebie to nie będziemy musieli szukać ogłoszenia drugi raz, ponieważ w treści jest dodawany link do ogłoszenia w pełnej wersji na stronie internetowej.

Sama wyszukiwarka działa poprawnie i nie można mieć tutaj zastrzeżeń. Warto jeszcze dodać, że w opisie w App Store znajdziemy informację, że możemy się również zalogować na swoje konto w pracuj.pl, jednak nie znalazłem nigdzie takiej opcji.

Darmowa aplikacja Pracuj.pl – oferty pracy jest do pobrania z App Store.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry