Premiera interfejsu HTC Sense i telefonu HTC Hero

HTC Corporation, firma projektująca telefony komórkowe, ogłosiła dziś premierę HTC Sense, interfejsu użytkownika, który będzie wykorzystywany we wszystkich telefonach z systemem Android i Windows. W pierwszej zaś kolejności w telefonie HTC Hero.

Interfejs HTC Sense został stworzony z myślą o prostszej, bardziej naturalnej komunikacji z ludźmi. Pozwala na dostosowanie telefonu do własnych potrzeb, umożliwiając połączenie kanałów informacyjnych i aplikacji w jednym widoku, ułatwiając komunikację z innymi osobami. Dodatkowo wykorzystuje widoki trójwymiarowe do pokazywania poczty elektronicznej, zdjęć, zawartości Twittera, muzyki, itp.

HTC Hero wykorzystuje bardziej naturalne sposoby kontaktu z osobami i dostępu do ważnych informacji, naśladując nasze codzienne zachowania i nie stosując się do technik używanych w zwykłych telefonach. HTC Sense to wyróżniająca się technologia, która zostanie wprowadzona we wszystkich naszych nowych telefonach, ułatwiając ludziom użytkowanie i sprawiając, że będą mogli powiedzieć ‘to naprawdę ma sens’ – powiedział Peter Chou, Chief Executive Officer w firmie HTC Corporation.

Telefon HTC Hero jest wyposażony w ekran dotykowy oraz teflonową obudowę. Pomimo rozdzielczości HVGA i ekranu 3,2 cala zachowuje niewielkie wymiary oraz wagę. Użytkownik może korzystać z dostępu do internetu, odtwarzania multimediów, nawigacji satelitarnej GPS cyfrowego kompasu, czujnika grawitacji, czy też gniazda stereo 3,5 mm. Smartfon został wyposażony również w aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 Mpx oraz gniazdo kart pamięci MicroSD.

Telefon dostępny będzie w Europie w lipcu 2009 roku, zaś w Azji w drugiej połowie roku. Wersja dla krajów Ameryki Północnej pojawi się pod koniec roku 2009.

Wpisy promowane

Wydarzenia

dev.js Summit 2022
13.10.2022
semKRK#20
28.10.2022
Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry