Prewencyjna cenzura mediów społecznościowych podczas igrzysk Londyn 2012

Podczas zbliżającej się olimpiady w Londynie wolontariusze, którzy będą pomagać przy organizacji wydarzenia, zmuszeni będą do ograniczenia swojej aktywności w mediach społecznościowych takich jak Facebook lub Twitter.

Prewencyjna cenzura mediów społecznościowych podczas igrzysk Londyn 2012 1Komitet Organizacyjny ogłosił, że 70 tys. ochotników nie będzie mogło swobodnie wysyłać wpisów i zdjęć na temat wykonywanych zadań, spotkanych sportowców czy VIP-ów. Informacje wolontariuszy, mające bezpośredni związek z wydarzeniami w Londynie, podawane będą do wiadomości publicznej po akceptacji organizatorów.

Rozumiemy, że wielu naszych wolontariuszy będzie chciało wykorzystać media społecznościowe do podzielenia się swoimi doświadczeniami ze znajomymi i rodziną. Jest jednak standardem, że taka organizacja jak Komitet Organizacyjny, poucza swoich współpracowników w jaki sposób mają oni kontaktować się z mediami. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo organizatorów i uczestników olimpiady – powiedział rzecznik Komitetu Organizacyjnego olimpiady.

Cała sytuacja może przypominać trochę wydarzenia związane z poprzednimi igrzyskami w Pekinie, gdzie informacje w mediach społecznościowych dotyczące olimpiady były blokowane przez władze chińskie. Jednakże tamte ograniczenia służyły zupełnie innym celom.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry