Programuj razem z Motorolą

Motorola uruchomiła stronę internetową, której celem jest udostępnienie kodu źródłowego, umożliwienie prowadzenia oryginalnych projektów open source oraz wymiana pomysłów i informacji między programistami z całego świata. Dzięki stronie opensource.motorola.com, każdy może wnieść wkład w tworzenie oprogramowania.
Wirtyna działa w ramach programu Motoroli o nazwie MOTODEV, który jest inicjatywą wsparcia dla programistów. Open source ma ułatwić dostęp do aplikacji, protokołu IP i kodu najwyższej światowej klasy, przez stworzenie otwartego, uproszczonego kanału współpracy pomiędzy Motorolą, a ludźmi ze środowisk związanych z systemami Linux, Java i telefonią komórkową.

Udostępnienie kodu w środowisku wolnego oprogramowania to nie tylko sposób
na stworzenie nowych aplikacji dla Motoroli, ale również szansa na wprowadzenie innowacji i pojawienie się nowych usług komórkowych na całym świecie. – Podstawą funkcjonowania każdej społeczności wolnego oprogramowania jest wymiana informacji i pomysłów – mówi Mark VandenBrink, dyrektor i główny architekt platformy w dziale urządzeń przenośnych Motoroli. – Udostępnienie kodu na stronie opensource.motorola.com to wkład na rzecz tego środowiska.

Motorola udostępni na opensource.motorola.com kod źródłowy, w tym jądra oprogramowania i sterowników dla urządzeń Motoroli pracujących w systemie Linux – takich jak A1200/MING oraz A780/E680. Zasoby obejmą również technologię Java, w tym strukturę testową, przykłady testowania, a wkrótce kody, dokumenty i specyfikacje do JSR (Java Specification Requests) Motoroli, takie jak MIDP 3.0 (Mobile Information Device Profile). Na stronie pojawią się także nowe projekty i prace Motoroli w ramach całego portfela IP, w tym odpowiednie kody Linuksa i Javy.

www.motorola.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top