Projekt Szkoła w Wirtualnej Polsce

Szkola.wp.pl to projekt Wirtualnej Polski adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Łączy dotychczasowe treści i rozwiązania edukacyjne Wirtualnej Polski (m.in. serwis slowniki.wp.pl, encyklopedia.wp.pl, testwiedzy.pl, pytamy.pl), zaś jego istotnym elementem jest rozbudowana część poradnikowa – informacje o technikach szybkiego czytania, zapamiętywania, radzenia sobie ze stresem, metodach przygotowań do skutecznego zgłębiania wiedzy. Serwis prezentuje także arkusze egzaminacyjne: maturalne, gimnazjalne, sprawdziany szóstoklasisty.

– Do współpracy z serwisem pozyskaliśmy ekspertów, pełnych zapału ludzi, którzy za pośrednictwem WP odpowiadają na pytania młodych użytkowników dotyczące szkolnych problemów, wyboru ścieżki edukacji, radzenia sobie w trudnych sytuacjach z nauczycielami, rówieśnikami, rodzicami – mówi Agata Pruska z Wirtualnej Polski, Koordynator Serwisów Edukacyjnych – Zależało nam na tym, by serwis nie tylko rzetelnie informował, ale stanowił platformę komunikacji pomiędzy uczniami oraz specjalistami różnych dziedzin, a także między sobą. Stawiamy też na społeczność uczniowską, współtworzącą istotne elementy witryny, jak testwiedzy.pl, pytamy.pl, szperus.pl.

Serwis składa się z sześciu podstawowych działów: Ucz się szybko – artykuły związane z nauką szybkiego czytania i zapamiętywania, Materiały edukacyjne – testy wiedzy i opracowania, na różnych poziomach zaawansowania, z podziałem na poszczególne poziomy nauczania, Perspektywy – tu m.in. katalog stron edukacyjnych, Eksperci, Inicjatywy – prawa ucznia, informacje o olimpiadach, konkursach, stypendiach oraz Społeczności – blogi tematyczne, odnośniki do serwisów testwiedzy.pl, pytamy.pl, naleniucha.pl, forum użytkowników.

W Szkole WP znajdują się też przydatne urzędowe informacje i komunikaty, głównie związane z egzaminami (sprawdziany szóstoklasisty, egzaminy gimnazjalne, testy maturalne). Redakcja publikuje tu również arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat i – w miarę ich pojawiania się – bieżące.

Szkola.wp.pl będzie systematycznie uzupełniana o coraz to nowe treści, ale już dziś stanowi doskonałe źródło wiedzy. To między innymi blisko czterdzieści darmowych słowników tematycznych i językowych, internetowa Encyklopedia PWN, system wyszukiwania korepetycji, informatory o szkołach, kursach językowych, streszczenia i recenzje książek, opracowania – opowiada Agata Pruska – Znaleźć tu można nie tylko testy szkolno-edukacyjne, weryfikujące znajomość biologii, języka polskiego, chemii, ale też te weryfikujące wiedzę z dowolnej życia.

Szkola.wp.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry