Przebudowany Katalog Wirtualnej Polski

Co trzy lata portal przebudowuje strukturę Katalogu tak, by użytkownicy zyskali szybki i łatwy dostęp do najlepszych rodzimych stron WWW. Witryny, wyselekcjonowane spośród setek tysięcy, ujęto w osiemnaście głównych kategorii tematycznych. Podkategorie uszczegółowiono i – co najważniejsze – skrócono ścieżki dostępu do szukanych informacji.
„Co dnia ludzie zakładają tysiące stron w Internecie. Nie ich ilość jest jednak ważna, ale przede wszystkim zawartość. – mówi Marcin Chmielecki, kierownik Grupy Katalog w Wirtualnej Polsce – Założeniem Katalogu WP jest udostępnienie użytkownikom najbardziej wartościowych stron WWW i zapewnienie dostępu do poszukiwanych treści dosłownie w kilka chwil. Z Katalogu WP korzysta obecnie ponad 2 miliony użytkowników, którzy doskonale wiedzą, czego poszukują, zależy im na wysokiej jakości merytorycznej,  przejrzystości. Cały zintegrowany system wyszukiwawczy WP dąży do tego, by użytkownik miał przed sobą wartościowe witryny i zawsze, w jednym z pierwszych wyświetlanych rekordów, znalazł to, czego szuka”.

Redaktorzy Katalogu, uważnie śledząc zapytania użytkowników, wprowadzili do serwisu nowe kategorie oraz podkategorie, znacznie upraszczając dostęp do poszukiwanych treści. W niektórych z nich dodano opcję 'regionalizacja’, zapewniając korzystającym prezentację wyników z interesującego ich województwa, czy miasta (np. kategoria Motoryzacja, podkategoria Auto Handle). Zadbano także o to, by dotarcie do pożądanej strony odbywało się maksymalnie szybko, w tzw. czterech krokach (przejście przez całe drzewo kategorii do wybranych witryn to zaledwie cztery kliknięcia).

Sięgając do Katalogu, internauta widzi adres strony, jej krótką charakterystykę oraz miniaturę graficzną. Ma też pewność, że nie znajdzie tu witryn w budowie, bądź o znikomej ilości treści. Skorzysta także z mini-katalogu, czyli stu najpopularniejszych linków dla kobiet, mężczyzn, czy dzieci i InfoBaz – przewodnika Wirtualnej Polski po jej serwisach, działach, poradnikach, systemach wyszukiwawczych… Wszystkie pogrupowano w przejrzyste kategorie, jak Informacje, Rozrywka, Nauka i Technika, Styl Życia, Biznes, Finanse, czy Zakupy. Użytkownika zaciekawić może także, aktualizowana każdego dnia, lista najpopularniejszych zapytań kierowanych do wyszukiwarki WP, w tym Katalogu (http://szukaj.wp.pl/najpop.html).

Katalog Wirtualnej Polski to najstarszy Katalog rodzimych stron internetowych; powstał w 1995 roku, rósł i zmieniał się wraz z polskim Internetem.

www.wp.pl
http://katalog.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top