Przedszkola w Wałbrzychu i okolicach otrzymają komputery IBM

W dniu 26 maja br. IBM przekaże kolejne komputery Young Explorer w ramach międzynarodowego programu charytatywnego IBM KidSmart. Sprzęt będzie ofiarowany wybranym placówkom w Wałbrzychu, Kłodzku, Świebodzicach, Ząbkowicach Śląskich i Nowej Rudzie. Honorowym patronem projektu IBM KidSmart jest Michał Kleiber, Minister Nauki, Przewodniczący Komitetu Badań Naukowych.

„Program Nauczania Początkowego IBM KidSmart umożliwia wykorzystanie technologii informatycznych i komunikacyjnych we wczesnym stadium nauczania. Cieszymy się, że z tej możliwości będą mogły skorzystać kolejne przedszkola w Polsce, szczególnie, że wiele z nich nie może sobie pozwolić na zakup tego typu urządzeń ze środków, którymi dysponują,” – mówi Grzegorz Tomasiak, dyrektor generalny IBM Polska. „To już kolejna darowizna sprzętu dla dzieci w tym roku. W ciągu następnych miesięcy zamierzamy przekazać następne komputery dla polskich przedszkoli.”

W zeszłym roku pierwsza partia komputerów Young Explorer trafiła do wybranych placówek w Łodzi. Zarówno mali użytkownicy, jak i ich opiekunowie bardzo pozytywnie oceniają swój pierwszy kontakt z zaawansowaną technologią. „Komputer Young Explorer jest bardzo prosty i wygodny w obsłudze, więc nawet nasi najmniejsi wychowankowie dobrze sobie z nim radzą. Popularność sprzętu jest tak duża, że stał się on integralną częścią naszego programu nauczania,” – mówi Pani Dyrektor Elżbieta Szmaglińska z Przedszkola Miejskiego nr 175 w Łodzi. „W tej chwili pracujemy nad indywidualnym projektem jeszcze szerszego wykorzystania urządzenia IBM w programie naszego przedszkola. Prace tego typu stymulują również rozwój naszych nauczycieli w zakresie nowych technologii.”

W ramach międzynarodowego programu filantropijnego KidSmart firma IBM wyposaża przedszkola w specjalny sprzęt komputerowy z oprogramowaniem przystosowanym do wykorzystania przez dzieci. Urządzenia komputerowe o nazwie Young Explorer instalowane są w specjalnych wygodnych i bezpiecznych kolorowych obudowach przeznaczonych dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Pełną instalację i serwis przekazywanych urządzeń zapewnia długoletni partner handlowy IBM firma AC Serwis.

Program został zainicjowany w Europie w 2000 roku i jest obecnie realizowany w 18 krajach w Europie, Azji, Australii, Południowej Afryce i na Środkowym Wschodzie. W ramach programu KidSmart IBM przekazał już 6300 komputerów typu Young Explorer na całym świecie. W ciągu ostatnich trzech lat korporacja przeznaczyła na ten cel 7,5 miliona dolarów (2,5 miliona dolarów rocznie).

http://www-5.ibm.com/pl/kidsmart

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top