Przegląd rozwiązań IT dla przemysłu spożywczego

Pomimo kryzysu, informatyzacja przemysłu spożywczego w Polsce postępuje dynamicznie. Specjalistyczny serwis branży IT – decyzje-IT.pl – w swoim nowym dziale poświęconym rozwiązaniom IT dla branż – Przemysł Spożywczy – prezentuje wiedzę na temat rozwiązań IT dla tego sektora.

Branża przemysłu spożywczego w Polsce z chwilą wejścia na unijny rynek mierzy się z ogromną konkurencją producentów wyrobów spożywczych nie tylko na rodzimym rynku, ale również na europejskim. Po kilku latach obecności w UE można stwierdzić, że nasze polskie produkty są coraz bardziej doceniane przez zachodnich konsumentów i plasują się na wysokich pozycjach w rankingu jakości. Dobra jakość i „naturalna konkurencyjność” polskich produktów spożywczych stwarza dla tego sektora wciąż duże możliwości ekspansji i rozwoju.

W sektorze przemysłu spożywczego dotacje unijne w różnej formie i z różnych funduszy odgrywają znaczącą rolę w rozwoju i wydatkach inwestycyjnych. Z punktu widzenia informatyzacji ważne jest to, że pomimo kryzysu, liczne polskie przedsiębiorstwa spożywcze korzystają z wielomilionowych dotacji na informatyzację. Stąd proces zakupu i wdrożenia zintegrowanych systemów informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwem rynku spożywczego może być aktywniejszy, niż w innych sektorach przemysłu.

Stojąc przed wyborem systemu warto zastanowić się, czy przedsiębiorstwo działające na rynku spożywczym wymaga szczególnego rozwiązania IT, a jeśli tak to jakiego, czy wystarczy mu standardowy zintegrowany system informatyczny, który stosowany jest z powodzeniem w innych branżach.

Sektor spożywczy charakteryzuje całe mnóstwo specyficznych wymagań wobec systemu. Warto wymienić choćby zarządzanie opakowaniami zwrotnymi, śledzenie i utrzymywanie parametrów jakościowych produktów, zarządzanie produktami o krótkiej przydatności do spożycia, rygorystyczną obsługę rotacji zapasów, czy choćby identyfikowalność, a zatem możliwość śledzenia produktów na każdym etapie łańcucha dostaw w oparciu o numer partii i serii – wymienia Piotr Milewski, Dyrektor Konsultingu, itelligence Sp. z .o.o.

Wiedza na temat rozwiązań IT dla przedsiębiorstw działających w sektorze spożywczym jest obecnie bardzo potrzebna i pożądana. Zależy nam na kompleksowym wspieraniu przedsiębiorstw przemysłu spożywczego i przekazywaniu klarownej informacji na temat rozwiązań IT dla tego sektora – ocenia Agnieszka Dziurkiewicz, Marketing Manager decyzje-IT.pl.

W serwisie decyzje-IT.pl, w dziale poświęconym rozwiązaniom IT dla przemysłu spożywczego można zapoznać się z wiedzą na temat informatyzacji branży spożywczej. W sekcji prezentowane są przykłady wdrożeń systemów IT w konkretnych polskich przedsiębiorstwach. Artykuły poruszają specyficzne wymogi względem systemów IT dla przedsiębiorstw przemysłu spożywczego i prezentują korzyści ich wdrożenia.

To kompendium wiedzy przedstawione okiem praktyków.

Źródło: www.decyzje-it.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry