Przegląd rozwiązań IT dla przemysłu spożywczego

Pomimo kryzysu, informatyzacja przemysłu spożywczego w Polsce postępuje dynamicznie. Specjalistyczny serwis branży IT – decyzje-IT.pl – w swoim nowym dziale poświęconym rozwiązaniom IT dla branż – Przemysł Spożywczy – prezentuje wiedzę na temat rozwiązań IT dla tego sektora.

Branża przemysłu spożywczego w Polsce z chwilą wejścia na unijny rynek mierzy się z ogromną konkurencją producentów wyrobów spożywczych nie tylko na rodzimym rynku, ale również na europejskim. Po kilku latach obecności w UE można stwierdzić, że nasze polskie produkty są coraz bardziej doceniane przez zachodnich konsumentów i plasują się na wysokich pozycjach w rankingu jakości. Dobra jakość i „naturalna konkurencyjność” polskich produktów spożywczych stwarza dla tego sektora wciąż duże możliwości ekspansji i rozwoju.

W sektorze przemysłu spożywczego dotacje unijne w różnej formie i z różnych funduszy odgrywają znaczącą rolę w rozwoju i wydatkach inwestycyjnych. Z punktu widzenia informatyzacji ważne jest to, że pomimo kryzysu, liczne polskie przedsiębiorstwa spożywcze korzystają z wielomilionowych dotacji na informatyzację. Stąd proces zakupu i wdrożenia zintegrowanych systemów informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwem rynku spożywczego może być aktywniejszy, niż w innych sektorach przemysłu.

Stojąc przed wyborem systemu warto zastanowić się, czy przedsiębiorstwo działające na rynku spożywczym wymaga szczególnego rozwiązania IT, a jeśli tak to jakiego, czy wystarczy mu standardowy zintegrowany system informatyczny, który stosowany jest z powodzeniem w innych branżach.

Sektor spożywczy charakteryzuje całe mnóstwo specyficznych wymagań wobec systemu. Warto wymienić choćby zarządzanie opakowaniami zwrotnymi, śledzenie i utrzymywanie parametrów jakościowych produktów, zarządzanie produktami o krótkiej przydatności do spożycia, rygorystyczną obsługę rotacji zapasów, czy choćby identyfikowalność, a zatem możliwość śledzenia produktów na każdym etapie łańcucha dostaw w oparciu o numer partii i serii – wymienia Piotr Milewski, Dyrektor Konsultingu, itelligence Sp. z .o.o.

Wiedza na temat rozwiązań IT dla przedsiębiorstw działających w sektorze spożywczym jest obecnie bardzo potrzebna i pożądana. Zależy nam na kompleksowym wspieraniu przedsiębiorstw przemysłu spożywczego i przekazywaniu klarownej informacji na temat rozwiązań IT dla tego sektora – ocenia Agnieszka Dziurkiewicz, Marketing Manager decyzje-IT.pl.

W serwisie decyzje-IT.pl, w dziale poświęconym rozwiązaniom IT dla przemysłu spożywczego można zapoznać się z wiedzą na temat informatyzacji branży spożywczej. W sekcji prezentowane są przykłady wdrożeń systemów IT w konkretnych polskich przedsiębiorstwach. Artykuły poruszają specyficzne wymogi względem systemów IT dla przedsiębiorstw przemysłu spożywczego i prezentują korzyści ich wdrożenia.

To kompendium wiedzy przedstawione okiem praktyków.

Źródło: www.decyzje-it.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry