Przyznaj swojego Oscara

W nocy z 24 na 25 lutego odbędzie się 80., jubileuszowe, rozdanie Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wirtualna Polska uruchomiła specjalny serwis poświęcony temu wydarzeniu – oscary.wp.pl – zaproponowała też internautom „oscarową” zabawę.

W witrynie przedstawiono tegoroczne nominacje do Oscarów w ośmiu najważniejszych kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy Aktor, Najlepsza Aktorka, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Aktor Drugoplanowy, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa, Najlepszy Scenariusz Oryginalny i Najlepszy Scenariusz Adaptowany. Każdy z użytkowników Sieci może oddać głos na swego faworyta wśród oscarowych nominacji i w kilka chwil sprawdzić, jak głosowali inni internauci.

Podsumowanie głosowania już 25 lutego, tuż po ogłoszeniu werdyktu Akademii. Można więc będzie porównać czy opinie użytkowników pokrywają się ze zdaniem profesjonalnego jury.

Pod adresem oscary.wp.pl portal prezentuje także wszystkie pozostałe nominacje, w tym te, w których pojawiły się „polskie akcenty”. Do tytułu Najlepszy Film Nieanglojęzyczny pretenduje w tym roku „Katyń” Andrzeja Wajdy. „Motyl i skafander” – z operatorem Januszem Kamińskim – ma szansę na statuetkę za Najlepsze Zdjęcia, zaś „Piotruś i Wilk”, koprodukcja polsko-brytyjska, za Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany.

Jedną z podstron serwisu WP są najświeższe wiadomości dotyczące tej prestiżowej nagrody. Można tu także zaleźć zestawienie zwiastunów wszystkich filmów nominowanych w tym roku do Oscara (dział Multimedia Oscarowe).

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przyznaje Oscary od 1928. W skład Akademii wchodzi obecnie około 6 tysięcy osób. By zostać jej członkiem „wystarczy”… nominacja do Oscara. Pierwsza uroczystość wręczenia Oscarów odbyła się 16 maja 1929 roku na prywatnym przyjęciu w Hotel Roosvelt przy Hollywood Boulevard w Los Angeles. Bilety kosztowały 10 dolarów, a uroczystość oglądało mniej niż 250 widzów.


www.oscary.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top