QXL ricardo – ugoda

Opublikowano: 31 lipca 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

QXL ricardo plc formalnie stała się niekwestionowanym właścicielem spółki QXL Poland, operatora internetowego serwisu aukcyjnego allegro.pl.
Na początku tego tygodnia udziałowcy QXL ricardo zatwierdzili warunki ugody zawartej 29 czerwca 2006 roku. Wypełniając warunki porozumienia, spółka QXL ricardo plc przeprowadziła dzisiejszego poranka emisję 273.746 tys. tzw. „ugodowych” akcji na giełdzie w Londynie. Tym samym QXL ricardo plc przejęło kontrolę nad 92 proc. akcji w QXL Poland, stając się ponownie niekwestionowanym właścicielem allegro.pl.
Zmiany właścicielskie w żaden sposób nie wpłyną na funkcjonowanie portalu allegro.pl i nie będą odczuwalne dla jego użytkowników. QXL ricardo było udziałowcem QXL Poland od momentu powstania firmy w 2000 roku. W czasie sporu właścicielskiego, spółką zarządzał kurator wyznaczony przez Sąd Okręgowy w Poznaniu. Po zawarciu ugody, około 10 sierpnia kurator prawdopodobnie zakończy działalność, umożliwiając tym samym QXL ricardo oraz kierownictwu spółki w Poznaniu przejęcie pełnej kontroli nad firmą.

Sylwester KozakQXL ricardo – ugoda

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.