Raport 3razy4 PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Od początku 2006 roku firma PRESS-SERVICE rozpoczyna publikację raportów przedstawiających zestawienie 3 najważniejszych wydarzeń i osób w 4 kategoriach. Raport prezentuje obszary i tematy, w których media w Polsce wykazują największe zainteresowanie, a ranking wskazywać będzie na najbardziej popularne wydarzenie, polityka, sportowca i biznesmena w danym miesiącu. O pozycji w zestawieniu decyduje ilość informacji prasowych, jaka ukazała się na dany temat w analizowanym okresie.

W miesiącu styczniu w firmie PRESS-SERVICE zgromadzono 87 384 artykuły, które zostały napisane przez 10 766 dziennikarzy. W artykułach zostało wymienionych 7 313 znanych osób, przede wszystkim ze świata polityki sportu i biznesu, a także 19 975 różnego rodzaju firm i instytucji. Na tej podstawie przygotowano ranking 3×4, który przedstawia się następująco:

Wydarzenie miesiąca

1 Atak mrozów w Polsce

2 Sytuacja w polskim rządzie

3 Wielka Orkiestra (WOŚP)

Sportowiec miesiąca

1 Paweł Janas

2 Adam Małysz

3 Robert Kubica

Polityk miesiąca

1 Kazimierz Marcinkiewicz

2 Lech Kaczyński

3 Jarosław Kaczyński

Biznesmen miesiąca

1 Jan Kulczyk

2 Ryszard Krauze

3 Lew Rywin

Zdecydowanie największą popularnością w prasie w miesiącu styczniu cieszyli się politycy, wśród których faworytem okazał się Premier Kazimierz Marcinkiewicz. Imię i nazwisko premiera ukazało się w 2 114 artykułach. Za nim plasuje się: Prezydent Lech Kaczyński, o którym pisano 1 774 razy oraz Jarosław Kaczyński z liczbą 1 265 publikacji.

Choć analiza wskazuje, że temat polityki jest tematem najważniejszym, to w styczniu krytykowane i z zaciekawieniem śledzone życie polityczne, zostało zepchnięte w prasie na dalszy plan przez dotyczące nas wszystkich zjawisko meteorologiczne- mrozy.

Od początku roku 2006 media nie pozostały obojętne wobec spraw społecznych. Niezmiennie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odnotowała w nich wyraźnie swoją obecność. Akcja społeczna, która trwa zaledwie 1 dzień, a przynosi pomoc wielu dzieciom, zdominowała prasę na przestrzeni całego stycznia na tyle, by zająć trzecie miejsce w kategorii: wydarzenie miesiąca, z liczbą artykułów 2066. Ponadto główny organizator i ojciec Wielkiej Orkiestry, Jerzy Owsiak, w miesiącu styczniu został prawdziwym bohaterem prasy, wyprzedzając wszystkich biznesmenów i sportowców. Odnotował bowiem na swoim koncie aż 461 artykułów.

http://www.press-service.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top