Raport NewsPoint: o czym pisano w marcu

NetSprint.pl przygotował specjalny Raport za miesiąc marzec na temat najczęściej opisywanych w polskim Internecie osób, marek, wydarzeń i partii politycznych. Raport składa się z 10 kategorii a został przygotowany przy wykorzystaniu aplikacji NewsPoint pozwalającej na monitorowanie Internetu.
NewsPoint to produkt wdrożony w 2007 roku przez zespół ekspertów wyszukiwania z firmy NetSprint.pl. Aplikacja monitoruje ponad 700 serwisów, w tym portale, wortale, serwisy społecznościowe oraz blogi. Narzędzie służy zarówno agencjom Public Relations jak i działom komunikacji w firmach i instytucjach publicznych oraz redakcjom i dziennikarzom.

Spółka NetSprint.pl wykorzystując monitoring Internetu NewsPoint przygotowała specjalny Raport “W marcu najczęściej pisano o…”. Ma on na celu przedstawienie najczęściej wymienianych i prezentowanych w mediach internetowych: polskich wykonawców muzycznych, aktorów, sportowców, polityków, partii politycznych, stacji telewizyjnych, instytucji finansowych, marek motoryzacyjnych, wydarzeń politycznych i wydarzeń sportowych.

Z marcowego Raportu wynika, że Jarosław Kaczyński był zdecydowanie częściej obecny w mediach niż jego brat Lech. Powrót Aleksandra Kwaśniewskiego do polityki sprawił, że w ciągu kilku dni były prezydent osiągnął wyższe miejsce w rankingu niż bardzo aktywny medialnie Zbigniew Ziobro. Spośród partii politycznych w mediach dominował PiS. Marcowe wydarzenie, które dotyczyło bezpośrednio przedstawicieli mediów, czyli “lustracja dziennikarzy” nie było najpopularniejszym tematem publikacji online. Najczęściej opisywane i komentowane w mediach były “zmiany w konstytucji” związane z ochroną życia poczętego postulowane przez LPR oraz część PiS.

Wśród sportowców najczęściej pisano o Adamie Małyszu, który walczył o czwarta Kryształową Kulę. Piłka nożna w postaci Orange Ekstraklasy oraz Ligi Mistrzów to temat niemal połowy publikacji w wiadomościach z kategorii sport.

Najpopularniejszym w mediach wykonawcą muzycznym była Doda. Wśród aktorów zwraca uwagę popularność Anny Dymnej, częściowo związana z jej działalnością wykraczającą poza teatr i film. Z kategorii aktorów media najczęściej pisały o Marku Kondracie, Zbigniewie Zamachowskim oraz Danielu Olbrychskim.

PKO BP znalazło się na czele rankingu instytucji finansowych. Jednak znacząca cześć artykułów na temat PKO BP nie miała charakteru biznesowego, lecz polityczny. Ranking stacji telewizyjnych ujawnia silną pozycję TVN wśród mediów. Natomiast na czele branży motoryzacyjnej znalazła się marka BMW, na co znaczny wpływ miały niewątpliwie artykuły związane z samym Robertem Kubicą.

Raport NewsPoint prezentuje zmiany zachodzące w przekazach medialnych dzień po dniu. Wyniki raportu dają podstawę do podejmowania wielu decyzji marketingowych – mówi Mariusz Jabłoński, Sales & Business Development Manager w NetSprint.pl. – Postaramy się aby raport zagościł na stałe wśród Internautów, redaktorów i marketingowców wykorzystujących takie dane w swojej pracy.

www.newspoint.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry