Recenzja Brokera Fortissio

Wybór dobrego brokera to niełatwe zadanie. Funkcjonalna platforma powinna spełniać zróżnicowane potrzeby inwestorów. Fortissio to spółka zbierająca coraz lepsze opinie wśród użytkowników. Czy warto korzystać z usług tego brokera?

Recenzja Brokera Fortissio 1

Co to jest Fortissio?

Grecka spółka Fortissio działa na rynku od 2011 roku. Broker posiada bardzo jasną politykę działalności. Nie funkcjonuje jako kontrahent, tylko agent realizujący zlecenia handlowe w imieniu swoich użytkowników. Głównym celem funkcjonowania Fortissio jest przetwarzanie transakcji oraz odsprzedawanie pozycji z rynku międzybankowego inwestorom.

Poświęcone Fortissio opinie w dużym stopniu zwracają uwagę na moduł Tick Tech. Broker udostępnia swoją platformę transakcyjną w dwóch wersjach – na przeglądarki oraz urządzenia mobilne. Wygodę użytkowania zapewniają oba rozwiązania. Ich obsługa jest optymalnie dostosowana do różnego poziomu zaawansowania inwestorów.

Korzystanie z oprogramowania Tick Tech nie wymaga pobierania i instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Do działania potrzebuje jedynie dostępu do internetu. Platforma może być uruchamiana na wszystkich popularnych systemach operacyjnych.

Aplikacja mobilna Tick Tech przydaje się zwłaszcza do realizowania szybkich transakcji. Współpracuje z systemami Android oraz iOS. Wersja na urządzenia przenośne posiada przy tym wszystkie atuty wersji przeznaczonej na tradycyjne przeglądarki.

Recenzja Brokera Fortissio 2

Rejestracja na Fortissio

Zamieszczane na temat Fortissio opinie często chwalą platformę za prostą rejestrację. Utworzenie konta wymaga jedynie wypełnienia formularza na stronie głównej. Broker posiada też odrębne witryny z przekierowującym do rejestracji przyciskiem Dołącz do Fortissio.

Na początek użytkownik przesyła swoje dane. System generuje wówczas indywidualne hasło i tworzy nowe konto. Kliknięcie opcji Rozpocznij handel teraz pozwala na uzyskanie bezpośredniego dostępu do platformy online. Do realizacji transakcji wystarczy jedynie złożenie depozytu.

Wpłata depozytu

W Fortissio minimalny depozyt wynosi 100 EUR. Akceptowane są różne formy płatności. Platforma nie obsługuje jednak czeków, gotówki i płatności od osób trzecich.

Depozyt dokonany kartę debetową lub kartą kredytową praktycznie natychmiastowo wpływa na konto użytkownika. Akceptowane są karty MasterCard, Visa oraz Maestro. Dowodem mogą być publikowane na temat Fortissio opinie.

Na Fortissio płacić można także przelewem w walutach USD i EUR. Inwestor musi jednak w takim przypadku nieco dłużej poczekać na przetworzenie środków. Do obsługiwanych systemów e-płatności należą m.in. PayPal, Neteller i Skrill.

Wypłata środków

Realizacja wypłaty na Fortissio zawsze odbywa się w ten sam sposób, co złożenie depozytu. Wykorzystanie karty wymaga wypełnienia odpowiedniej deklaracji. Poświęcone brokerowi Fortissio opinie potwierdzają jednak brak problemów na tym etapie.

Czas wykonania przelewu zależy w dużym stopniu od indywidualnie ustalonych procedur danego banku. Przetwarzanie płatności w Fortissio zawsze jednak rozpoczyna się jeszcze tego samego dnia roboczego.

Zlecenie wypłaty wymaga zalogowania się na konto i utworzenia stosownego zlecenia . Odrzucenie wniosku może się wiązać z brakiem dostępności żądanego kapitału. W takim przypadku należy ponowić wniosek w ramach faktycznie posiadanych środków.

Narzędzia rynkowe Fortissio

Recenzja Brokera Fortissio 3

Fortissio zapewnia użytkownikom bezpośredni dostęp do aktualnych wiadomości rynkowych. Informacje finansowe i gospodarcze przekazywane są w formie SMS-ów. Takie rozwiązanie daje szybkie rozeznanie o ewentualnych wahaniach cen. Użytkownicy mogą dzięki temu podejmować bardziej przemyślane decyzje inwestycyjne, co potwierdzają publikowane o Fortissio opinie.

Przydatnym narzędziem rynkowym brokera są także wykresy. Przedstawiane na nich dane zawierają dawkę przydatnej wiedzy na temat akcji, par walutowych i pozostałych notowań.

Usługa Trading Insider przedstawia tendencje działań inwestorów na podstawie otwartych pozycji. Uwzględnia przy tym informacje od osób trzecich oraz podstawowe dane statystyczne. Informacje te często nie są weryfikowane – należy więc zachować ostrożność przy ich interpretacji.

Narzędzie Trading Central zapewnia użytkownikom dostęp do analiz opartych na trendach krótko i długoterminowych. Usługa ta łączy w sobie metody analizy dwukierunkowej ze wskaźnikami matematycznymi. Wsparcie analityków zwiększa wiarygodność Trading Central jako źródła informacji. W Fortissio mogą z tej usługi korzystać gracze z rachunkiem o wartości minimum 5000 EUR.

Produkty Fortissio

Zamieszczane na temat Fortissio opinie są w większości pozytywne. Jedną z głównym zalet brokera jest elastyczne podejście do produktów finansowych. Fortissio pozwala na handel zarówno najbardziej znanymi, jak i mało popularnymi walutami. Użytkownicy mogą inwestować nawet w akcje marek znanych globalnie, takich jak Google, Amazon czy Apple.

Jeszcze innym produktem na Fortissio są surowce. Należą do nich metale szlachetne, towary rolne oraz zasoby energetyczne. Rozwiązanie to stanowi ciekawą alternatywę dla zwykłych walut.

Inwestycję w surowce poleca się zwłaszcza w okresach niepewności i niestabilności notowań na pozostałych rynkach. Wysokie obroty generują inwestycje m.in. w gaz ziemny, ropę naftową, platynę, złoto i srebro. Popularne towary rolne to z kolei bawełna, cukier czy kawa.

Wśród produktów Fortissio wyróżnić można także indeksy. Nie są one jednak dobrami materialnymi, więc nie podlegają bezpośrednim działaniom handlowym.

Recenzja Brokera Fortissio 4

Kontrakty CFD

Instrumenty pochodne w postaci kontraktów CFD mają formę umowy na różnice między cenami w wybranym okresie. Inwestor nie wchodzi jednak w ich bezpośrednie posiadanie. Czerpie z nich korzyści jedynie w przypadku korzystnej zmiany ceny.

Kontrakty na różnice kursowe znajdują zastosowanie w handlu akcjami, walutami, indeksami i surowcami. Inwestycja w instrumenty pochodne wiąże się ze sporym ryzykiem. Przeglądając poświęcone brokowi Forissio opinie nietrudno zauważyć, że handel kontraktami CFD przeznaczony jest głównie dla doświadczonych graczy.

Posiadanie kontraktu CDF wymaga uiszczania opłat za ponoszone straty. Inwestor musi więc zadbać o zabezpieczenie w formie depozytu. Wskazane jest angażowanie wyłącznie środków, na których stratę można sobie pozwolić. Skuteczność podejmowanych decyzji inwestycyjnych w dużym stopniu zależy od zrozumienia sposobu funkcjonowania platformy.

Oferta dla klientów detalicznych

Rozpoczynając współpracę z brokerem Fortissio wybrać można jedną z 6 dostępnych opcji. Klientom indywidualnym przysługują transakcje z dźwignią maksymalną 1:30. Inwestorzy mogą dzięki temu przejąć pozycję o wartości nawet 30-krotnie przewyższającej posiadany kapitał.

Niezależnie od rodzaju konta, inwestorzy zyskują dostęp do 10 transakcji chronionych. Pozwala to na odzyskanie środków w przypadku poniesienia straty. Użytkownicy mogą dzięki temu lepiej przyswoić sobie zasady działania platformy. Ochrona transakcji sprzyja także lepszej ocenie własnych umiejętności oraz ogólnego poziomu zaawansowania.

Fortissio pobiera pewne opłaty od użytkowników. Ich wysokość zależy od kilku czynników. Znaczenie mają np. pozostawione na noc pozycje, za które naliczana jest opłata 0,015%. Inwestorzy ponoszą też koszty za zaniechanie dokonywania transakcji. Brak działań inwestycyjnych przez 3 miesiące wiąże się z nałożeniem opłaty administracyjnej 100 EUR.

Oferta dla klientów profesjonalnych

Zróżnicowana oferta dla klientów profesjonalnych należy do największych atutów brokera. Mogą o tym poświadczyć publikowane na temat Fortissio opinie. Oferta profesjonalna kierowana jest częściowo do dużych firm i organizacji .

Dobra wiadomość to, że dostęp do oferty profesjonalnej przysługuje także posiadaczom kont detalicznych. Muszą oni jednak spełnić określone warunki . Konieczne jest podjęcie zatrudnienia w organizacji z sektora finansowego. Należy posiadać w portfelu instrumenty finansowe o wartości powyżej 500 000 EUR.

Dźwignia dla klientów profesjonalnych wynosi maksymalnie 1:200. Lepsze są również warunki współpracy oraz promocje.

Zadowolenie ze współpracy z brokerem potwierdzić mogą zamieszczane na temat Fortissio opinie firm i organizacji.

Jak poświęcone Fortissio opinie mają się do rzeczywistości?

Fortissio jest brokerem wiarygodnym i godnym zaufania. Posiada bogatą ofertę, która nie przypadkiem przyciąga coraz więcej inwestorów. Dowodem wiarygodności mogą być zamieszczane na temat Fortissio opinie.

Do zalety tej popularnej platformy transakcyjnej zaliczyć należy:

  • 6 wersji językowych
  • blisko 150 instrumentów finansowych
  • wparcie techniczne
  • wygodny interfejs
  • zaawansowane narzędzia analityczne
  • intuicyjna wersja mobilna
  • dostęp do najnowszych wiadomości gospodarczych, analiz i alertów
  • kalendarz notowania cen
  • łatwe zarządzanie kontem i dostęp do historii handlu
  • bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem SSL

Niektóre recenzje przedstawiają tego brokera w złym świetle. Negatywne opinie często zamieszczane są z premedytacją przez konkurencję. Warto więc zapoznać się z usługami Fortissio indywidualnie i samodzielnie ocenić ich poziom.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top