Reklamodawca nadawcą

Pod nazwą 10am.tv wystartowała interaktywna Biurowa Telewizja Śniadaniowa, stworzona w celu promocji konkretnej firmy i marki. To projekt multimedialny stworzony przez agencję Heureka dla marki Schulstad.
Biurowa Telewizja Śniadaniowa kierowana jest przede wszystkim do ludzi czynnych zawodowo, w wieku od 20 do 35 lat, przede wszystkim kobiet. Jej podstawą jest codzienny videoblog prowadzony przez Pawła Lorocha – dziennikarza Antyradia, autora audycji kulinarnej „Gastrofaza”. Jednak to nie tylko videoblog – projekt ma cechy typowo telewizyjne: poszczególne programy podporządkowane są kilku ustalonym formułom, pojawiają się w konkretnej ramówce, regularnie i w ściśle określonych godzinach.

Zaletą 10am.tv jest możliwość zaangażowania jej użytkowników w tworzenie projektu. Twórcy Biurowej Telewizji Śniadaniowej liczą na aktywne uczestnictwo internautów w przedsięwzięciu, ich opinie i pomysły. Planowana jest też współpraca nie tylko w tworzeniu treści, ale też jej dystrybucji. To bardzo ważny element strategii – żeby treści z 10am.tv pojawiały się poza samym serwisem.
Między innymi z tych powodów Heureka zdecydowała się wykorzystać w 10am.tv technologię wideo firmy Enterplay. „Bardzo ważnym elementem naszej technologii jest możliwość łatwego umieszczania treści na innych stronach w Internecie. Każdy może przekleić kod i umieścić go na przykład u siebie na blogu. Rozwiązanie to jest znane z serwisu YouTube. Tym razem jednak wygląd aplikacji jest dostosowywany pod konkretnego klienta, co pozwala na osiągnięcie profesjonalnego wyglądu” – powiedział Adam Warzyszyński – prezes firmy Enterplay.

„Wybraliśmy rozwiązanie oferowane przez Enterplay ze względu na możliwość dopasowania go do naszych potrzeb. Oferuje ono nie tylko łatwość obsługi przy zarządzaniu i hostowaniu plików wideo, ale pozwala również na zbieranie i analizę statystyk oglądalności filmów ze względu na miejsce ich publikacji. Dzięki temu dokładnie wiemy, co się dzieje z udostępnianymi przez nas treściami” – komentuje dyrektor kreatywny Heureki – Michał Wolniak.

10am.tv medium stworzone przez reklamodawcę. Jeśli projekt zakończy się sukcesem, marketer będący właścicielem takiej telewizji w pewnym stopniu uniezależni się od drogich kampanii reklamowych w telewizjach komercyjnych.
Twórcy 10am.tv liczą, iż nowy projekt zostanie pozytywnie przyjęty zarówno przez jego grupę docelową, jak i specjalistów branżowych, wpisując się tym samym na stałe do narzędzi promocji i komunikacji w Internecie.

www.10am.tv

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top