Rekordowa Strefa MP3 Wirtualnej Polski

Niemal 110 tysięcy legalnych, darmowych plików mp3, blisko 50 tysięcy zarejestrowanych artystów i 231 milionów ściągnięć – Strefa MP3 Wirtualnej Polski bije kolejne rekordy.

Strefa Wirtualnej Polski powstała w 1999 roku jako innowacyjny projekt umożliwiający, zarówno twórcom jak i miłośnikom różnego typu gatunków muzycznych, bezpłatne prezentowanie i odsłuchiwanie plików mp3. Dziś serwis umożliwia promocję najnowszych albumów artystów już uznanych, jak i tych dobijających się do drzwi popularności. Przez okres istnienia Strefy, blisko 50 tysięcy artystów dodało do serwisu niemal 110 tysięcy utworów. Każdy wykonawca otrzymuje unikatowy adres w domenie mp3.wp.pl i może swój najnowszy utwór umieścić na stronie serwisu natychmiast po nagraniu.

„Lista kategorii, gatunków i podgatunków muzycznych jest na bieżąco modyfikowana i rozbudowywana. Dzięki temu fanom muzyki jest dużo łatwiej odnaleźć poszukiwany plik.” – mówi Paweł Gajewski, Koordynator Serwisów Muzycznych Wirtualnej Polski. „Szczególnie zależy nam na tym, by internautów zachęcić do współuczestnictwa w budowie serwisu. Każdy użytkownik może założyć własny profil i udostępnić go słuchaczom. Ma także możliwość aktualizacji SMS-owej listy przebojów.” – podkreśla Paweł Gajewski.

Hitem Strefy, który pobił rekord ściągnięć pliku mp3, jest utwór „Jak zapomnieć” formacji „Jeden Osiem L” – ściągnięć tych było ponad milion, przy blisko dwóch milionach przesłuchań.

Warto dodać, że właśnie Strefa wypromowała m.in. Gosię Andrzejewicz i Kasię Wilk. Dziś serwis to „zbiór sław” reprezentujących różne gatunki muzyczne: od muzyki alternatywnej, przez bluesa, elektronikę, hip-hop, jazz, pop, rock, po muzykę świata. Są tu także utwory gatunków niszowych, jak muzyka ilustracyjna czy relaksacyjna.

Codziennie do Strefy dodawanych jest około 150 utworów. Ostatnio pozyskani artyści, których mp3 znalazły się w Strefie to: Cyndy Lauper, Jordin Sparks, Usher, P.O.D., Ania Dąbrowska.

www.mp3.wp.pl/p/strefa

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top