Rekordowe zyski Money.pl

16 mln złotych przychodów, 2,3 mln zł zysku EBITDA – to wyniki finansowe za 2007 rok spółki Money.pl. Równie imponująco wyglądają statystyki oglądalności serwisów Money.pl.
Chociaż wyniki nie zostały jeszcze oficjalnie zatwierdzone przez zgromadzenie wspólników spółki, to nie powinny już ulec zmianie. W porównaniu do roku 2006, w roku 2007 Money.pl zanotowała wzrost przychodów o 45 proc., a zysku EBIDTA o 37 procent. Głównym źródłem przychodów spółki jest reklama on-line.

Rekordowe zyski Money.pl 1

Jednocześnie Money.pl zanotowała wzrost oglądalności swoich serwisów o 55 proc. – z 1,2 mln w grudniu 2006 do 1,9 mln rok później. W kategorii tematycznej biznes-finanse-prawo badania Megapanel PBI/Gemius Money.pl zajmuje pierwszą pozycję. W agregacie tematycznym uwzględniającym również serwisy biznesowe portali horyzontalnych – Money.pl zajmuje trzecią pozycję, za serwisami Onetu i WP.

Rekordowe zyski Money.pl 2

Dobre wyniki finansowe i dobra perspektywa dla branży pozwalają spółce Money.pl budować grupę kapitałową. Jesienią 2007 roku Money.pl objęła większościowy pakiet udziałów w spółce Legalsupport – wydawcy serwisu e-Prawnik.pl i ePoradniki.pl. Nieco później powołała spółkę Businessclick prowadzącą biznesową sieć reklamy kontekstowej. Spółka prowadzi rozmowy kolejnymi portalami i zapowiada następne inwestycje na rynku internetowym.

Od 2006 roku głównym udziałowcem Money.pl jest niemieckie wydawnictwo Handelsblatt (70 proc.), należące do Verlagsgruppe Georg von Holtzbrinck, koncernu operującego w 80 krajach świata. Pozostałe 30 proc. udziałów pozostało własnością Arkadiusza Osiaka, założyciela i dzisiejszego prezesa zarządu Money.pl.

www.money.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top