Restimo pozyskuje 2 mln zł na dalszą cyfryzację gastronomii

Restimo ogłosiło dzisiaj zamknięcie drugiej rundy inwestycyjnej na etapie seed w wysokości 2 mln zł od prywatnych inwestorów. Spółka stworzyła aplikację dla lokali gastronomicznych i sklepów integrującą popularne platformy dostaw jedzenia, systemy zamówień online, firmy kurierskie oraz systemy POS.

Dzięki aplikacji użytkownicy mogą zarządzać całym procesem zamówienia w jednym systemie, aktualizować menu w czasie rzeczywistym i podejmować decyzje biznesowe na podstawie skonsolidowanych raportów sprzedażowych. Obsługa lokali na co dzień korzysta nawet z kilkunastu różnych systemów i urządzeń, podczas gdy Restimo integruje je do jednego tabletu. Dodatkowo aplikacja automatyzuje proces obsługi zamówienia.

Do grona obecnych inwestorów dołączają kolejni aniołowie biznesu, m.in. Bartosz Majewski (współzałożyciel Casbeg), Bartłomiej Kiszala (współzałożyciel Base CRM), a także grupa inwestorów ze stowarzyszenia Sterling Angels i jego współzałożyciel Krzysztof Polak. W tym gronie znajdują się również klienci korzystający z Restimo, tacy jak David Cao, właściciel restauracji UKIM. Spółka dotychczas pozyskała łącznie 3,2 mln zł i przeznaczy kapitał na zwiększenie zespołu sprzedaży i obsługi klienta oraz dalszy rozwój produktu.

Restimo planuje ekspansję

Naszą wizją jest rozwój technologii i narzędzi, które pozwolą naszym klientom zwiększać sprzedaż, optymalizować procesy operacyjne, a przede wszystkim skoncentrować się na swojej podstawowej działalności. Obecnie w gastronomii (i nie tylko) wciąż wiele czynności wykonywanych jest manualnie i na wielu różnych systemach, więc jesteśmy na początku naszej drogi – powiedział Tomasz Marcińczyk, współzałożyciel Restimo.

Restimo - zespół

Firma obsługuje takie sieci restauracji jak Costa Coffee, North Fish, Thai Wok i wiele innych oraz jest obecna w ponad 30 miastach w Polsce. Aplikacja obsłużyła już ponad 3 mln zamówień na łączną kwotę 220 mln zł. Spółka przygotowuje się również do ekspansji zagranicznej, na celowniku ma cały region Europy Środkowo-Wschodniej oraz Skandynawię.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top