Ringier Axel Springer Media AG kupuje Gratka.pl

Spółka Ringier Axel Springer Media AG nabyła od HKM GmbH, właściciela Polska Press Grupy 100 proc. udziałów w serwisie Gratka.pl, jednym z największych i najbardziej popularnych serwisów ogłoszeń w Polsce. Jednocześnie Ringier Axel Springer Media AG ogłosiła publiczne wezwanie do zapisów na sprzedaż akcji MZN Property S.A. – właściciela Morizon.pl, jednego z największych w Polsce serwisów ogłoszeń dotyczących nieruchomości oraz Lendi.pl – dostawcy innowacyjnych usług finansowych.

Ringier Axel Springer Media AG kupuje Gratka.pl 1

Cena akcji MZN Property S.A. objętych wezwaniem wyniesie 1,97 zł za akcję w gotówce. Akcjonariusze otrzymają premię w wysokości 103 proc. względem ceny na zamknięcie wynoszącej 0,97 zł za akcję w dniu 25 lutego 2020 r. Okres subskrypcji będzie trwał od 23 marca 2020 r. do 24 kwietnia 2020 r.  Akcjonariusze posiadający łącznie 64,33 proc. w MZN Property S.A. zobowiązali się wobec Ringier Axel Springer Media AG, że wezmą udział w wezwaniu.  Zarząd MZN Property S.A. będzie nadal zarządzał spółką i zachowa udziały mniejszościowe.

Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG: Już teraz jesteśmy wiodącym dostawcą ogłoszeń na Słowacji, w Serbii, na Węgrzech i w krajach bałtyckich. Uważamy, że połączenie naszego międzynarodowego know-how z doświadczeniem Gratki i Morizona umożliwi nam dalsze wzmacnianie obu marek i zajęcie mocnej drugiej pozycji na polskim rynku ogłoszeń nieruchomościowych.

Jarosław Święcicki, Prezes MZN Property S.A.: W spółce Ringier Axel Springer Media AG znaleźliśmy odpowiedzialnego partnera strategicznego, z którym dzielimy tę samą wizję co do dalszego rozwoju i wzmacniania zakresu naszych usług związanych z ogłoszeniami oraz finansowych. Ogłoszone dziś wezwanie potwierdza dobrze wybraną ścieżkę strategiczną, korzystną dla naszych pracowników i akcjonariuszy, dającą naszym inwestorom możliwość uzyskania premii od momentu wejścia na główny parkiet warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry