Ringier Axel Springer Media przejmie 75 proc. udziałów w Onet.pl

Spółka Ringier Axel Springer Media porozumiała się z TVN w kwestii przejęcia 75 proc. udziałów w Onet.pl.

Dziś Ringier Axel Springer Media, spółka joint venture należąca do Axel Springer i Ringier, podpisała porozumienie z TVN dotyczące przejęcia 75 proc. akcji w Grupie Onet.pl, spółce należącej do TVN. Cena zakupu to 956,25 mln złotych (ok. 217,5 mln euro). Strony transakcji ustaliły wartość transakcji na poziomie 1,275 mln złotych.

Ringier Axel Springer Media przejmie 75 proc. udziałów w Onet.pl 1

Zasięg Onet.pl kształtuje się na poziomie 70 proc. polskich użytkowników internetu. Przejęcie większości udziałów w Onet.pl oznaczać ma dla Ringier Axel Springer Media rozszerzenie cyfrowej działalności w Polsce i za granicą.

Przejęcie Onet.pl to kamień milowy w historii naszej młodej firmy. Portal stanowi optymalne uzupełnienie naszej cyfrowej oferty. Jednocześnie, po niespełna dwóch latach od startu, wykonaliśmy ogromny krok w kierunku jednego z naszych najważniejszych celów – wzmocnienia naszej rynkowej pozycji poprzez inwestycje w odnoszące sukcesy podmioty internetowe. Biznes cyfrowy, jak również wiodące w swoich krajach tabloidy, zapewnią firmie Ringier Axel Springer Media miejsce zdecydowanego lidera w trzech z czterech krajów, w których spółka jest obecna – powiedział Florian Fels, szef Ringier Axel Springer Media.

Roczny wzrost rynku internetowego w Polsce wynosi około 6 proc. Szczególnie w obszarze reklamy efektywnościowej i reklamy w wyszukiwarkach polski rynek reklamy internetowej rośnie w tempie 15 proc., a dynamika wzrostu wydatków na reklamę display znacznie wyprzedza kraje Europy Zachodniej. Przejęcie Onet.pl oznacza, że możemy szybko zyskać możliwości niezbędne do tego, by nasza oferta rynkowa była jeszcze bardziej atrakcyjna i innowacyjna – dodała Edyta Sadowska, prezes zarządu Ringier Axel Springer Polska.

Na potrzebny sfinalizowania transakcji Ringier Axel Springer Media założy w Polsce spółkę holdingową, która przejmie 100 proc. udziałów w Onet.pl. Właścicielem 25 proc. udziałów w holdingu będzie TVN.

Transakcja uzależniona jest od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top