Rozpoczęła się walka na TelArenie

GTS Energis, Netia, EuroTelekom, a wkrótce Deutsche Telekom – to operatorzy, którzy na TelArenie będą walczyli o przywilej zrealizowania każdego naszego połączenia telefonicznego. Zawsze wygra najtańszy.
TelArena jest nowym modułem FreecoNet – działającej od września minionego roku platformy VoIP, która umożliwia darmowe rozmowy pomiędzy zarejestrowanymi na platformie numerami telefonów. Na numery niezarejestrowane we FreecoNet do tej pory można było dzwonić przez dowolnego operatora VoIP (np. najtańszego w danym kierunku). Od teraz użytkownicy FreecoNet mogą także dzwonić przez operatorów obecnych na TelArenie.

Idea działania TelAreny jest prosta. W momencie wybrania przez użytkownika FreecoNet numeru niezarejestrowanego na tej platformie, operatorzy obecni na TelArenie rozpoczynają walką o to połączenie. Zawsze wygrywa ten operator, który zaoferuje najniższą stawkę. Cała operacja z punktu widzenia użytkownika jest niezauważalna. Może on jednak w dowolnym momencie wejść do swojego internetowego panelu zarządzającego usługą FreecoNet i sprawdzić, jaki operator i za ile, zrealizował poszczególne połączenia. W tym momencie operatorzy obecni na TelArenie deklarują stawki za minutę połączenia na poziomie 5-9 groszy na numery stacjonarne w Polsce, 8-12 groszy za granicę. Naliczanie wszystkich rozmów jest sekundowe.

„Użytkownicy FreecoNet nie podpisują odrębnych umów z operatorami obecnymi na TelArenie. Rozliczają się tylko w jednym miejscu – we FreecoNet. Za naszym pośrednictwem mogą także za darmo otrzymać numer telefonu z dowolnej strefy numeracyjnej, bez konieczności płacenia abonamentu. Jeśli jednak chcą, mogą również zachować swój obecny numer” – tłumaczy Krzysztof Malicki, Prezes Zarządu Datera Sp. z o.o., która stworzyła FreecoNet i TelArenę.

Przedstawiciel Datery dodaje, wkrótce na TelArenie należy spodziewać się kolejnych operatorów, co zwiększy konkurencję. Deklarację wejścia na TelArenę złożył już Deutsche Telekom, który ma stanąć w szranki o nasze połączenia od końca lutego.

„TelArena ma z założenia skupiać najlepszych niezależnych operatorów polskich i zagranicznych. Ich usługi, po raz pierwszy na świecie w warunkach idealnej konkurencji, są od teraz dostępne dla wszystkich Polaków, którzy mają dostęp do Internetu. W najbliższych miesiącach planujemy także uruchamiać kolejne narodowe TelAreny, na początku w krajach sąsiadujących z Polską. Rozpoczęliśmy już rozmowy z operatorami z tych krajów i są one bliskie finalizacji” – zapowiada Krzysztof Malicki z Datery

Użytkownikiem FreecoNet może zostać każdy, kto dysponuje stałym dostępem do Internetu. Dzwonić można albo za pośrednictwem komputera (za pomocą darmowego oprogramowania i słuchawek z mikrofonem), albo przez zwykły telefon podłączony do specjalnego urządzenia, tzw. bramki VoIP (kosztuje ok. 170 zł brutto). Rejestracja numeru we FreecoNet lub otrzymanie nowego numeru odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: www.freeconet.pl.

Więcej o tym, jak działa FreecoNet można dowiedzieć się oglądając film: http://www.freeconet.pl/pl/sub/filmy/freeconet.html.

Więcej o tym, jak działa TelArena można dowiedzieć się oglądając film: http://www.freeconet.pl/pl/sub/filmy/telarena.html.

www.freeconet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top