Rozrywka w cenie- zapłać za gry online

Opublikowano: 8 października 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Wirtualna Polska zdecydowała się na wprowadzenie opłat za korzystanie z serwisu Gry Online 2. Opłaty mają umożliwić dalszy rozwój serwisu. Dostęp dla użytkowników pakietów TP SA jest wciąż bezpłatny.

Opłatami nie objęto Tysiąca, Jednorękiego Bandyty oraz bilarda.

Wirtualna Polska zdecydowała się na pobieranie opłat abonamentowych poprzez SMS Premium Rate, znacznie ułatwiając użytkownikom dokonanie płatności. Najwyższa opłata obejmuje dostęp do wszystkich części serwisu przez okres miesiąca i kosztuje 9 zł (+VAT). Dostęp jednodniowy- 2 zł (+VAT), dostęp tygodniowy 5 zł (+VAT).

Rozrywka jest jednym z najbardziej dochodowych działów internetu, przypomnę, że NCSoft ma ponad 4 mln płatnych subskrybentów swojej gry LineAge ($15 miesięcznie). Również w ostatnim okresie Yahoo! uruchomił płatny serwis GamesOnDemand umożliwiający „wypożyczenie” danej gry na krótki okres czasu.

http://gierki.wp.pl

Sylwester KozakRozrywka w cenie- zapłać za gry online

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.