Rusza serwis kultura.wp.pl

Wirtualna Polska uruchomiła serwis poświęcony w całości szeroko pojętej kulturze.
Awangardowa scena teatralna, nobliwa filharmonia, a może kontrowersyjna wystawa? W odpowiedzi na oczekiwania internautów, Wirtualna Polska uruchomiła serwis z kompendium wiedzy o tym, co dzieje się w polskiej kulturze przez duże K.

Nowocześnie zaprojektowana strona, z dużym, rotującym, flashowym boksem zawiera wiadomości kulturalne z informacjami o najciekawszych, spektakularnych wydarzeniach z różnych dziedzin — od festiwali muzycznych przez targi książki po wernisaże. W liście bieżących wydarzeń znajdują się omówienia zarówno klasycznych form artystycznego wyrazu, jak również form nowatorskich czy wręcz alternatywnych. Liczne z nich to przedsięwzięcia lokalne, którymi nie są zainteresowane media masowe.

„Liczymy na to, że serwis Kultura WP stanie się platformą spotkań ludzi łaknących sztuki z najwyższej półki. O wysublimowanym smaku i dużych oczekiwaniach , ale także tych, dla których odwiedziny serwisu będzie przeżyciem edukacyjnym.” – mówi Małgorzata Skrobecka – Koordynator Serwisów Kultura i Czat.

W serwisie prezentowane są sylwetki twórców uznanych i wybitnych oraz tych, którzy na niwie kultury starają się zaistnieć, zwracając na siebie uwagę nietuzinkowymi pracami i szczególną artystyczną wrażliwością. Swoje miejsce w witrynie znajdują też animatorzy kultury – zarówno z ośrodków prężnych, jak i trudnych do odnalezienia na mapie, w których jednak tego typu działania mają specjalne znaczenie. Duże znaczenie twórcy serwisu przypisują przewodnikowi po miastach z ich historią w pigułce oraz opisem najważniejszych zabytków i zaznaczeniem, na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę. Jest też wybór przybytków kultury (teatry, opera, muzea, galerie) z aktualnym repertuarem. Galerie zdjęć prezentują  fotografie z poszczególnych miast, ale także stanowią dokumentację z najważniejszych przedsięwzięć artystycznych danego regionu.
Serwis Kultura wzbogacony został o blogi Marii Czubaszek, Artura Andrusa oraz duetu Magda Umer – Andrzej Poniedzielski („Chlip-hop, czyli jak trwoga, to do bloga”), zaciągane z witryny www.bloog.wp.pl oraz o czat z ludźmi kultury (np. poetką Julią Hartwig).

„Nie będziemy nudzić, nie będziemy występować w roli mentora. Będziemy za to promować i oferować treści niezbędne dla internauty myślącego i ambitnego. Poza tym to dopiero początek. W niedalekiej przyszłości rozszerzymy serwis Kultura o dział biblioteki  — archiwa oraz antykwariaty. Będziemy też systematycznie zwiększyć ilość materiałów multimedialnych.” – dodaje Małgorzata Skrobecka.

www.kultura.wp.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry